Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (546) 763 46 46 - 0 (506) 061 06 06

Dermapen Tedavileri

Ankara Dermapen Tedavi

Mikroiğneli fraksiyone kalem uygulamaları ile dermaterapi

Bu uygulamalar dünyada ‘’microneedling’’ ismiyle bilinir. Otomatik fraksiyonel mikroiğneleme sistemidir.

Cilt üzerine  fraksiyonel mikroiğneleme uygulaması sonrası kullanılan kozmetik ürünlerin ciltten içeri geçişi normal cilt emilimine göre 200 kat artmaktadır. Böylece kozmetik ürünlerin etkinliği oldukça artırılmış olur.
Cilt altına inen iğneler nedeniyle  fraksiyonel mikroiğneleme uygulaması yeni kollajen, elastin, fibronektin, hyalüronik asit stimülasyonunu sağlayarak yaşlanma karşıtı(anti-aging) etki sağlar.

 Fraksiyonel mikroiğneleme sisteminin uygulama alanları

  • Cilt sıkılaştırma ve cilt yenileme
  • Ciltte kırışıklık tedavisi
  • Leke tedavileri (Melasma ve pigmentasyon bozuklukları)
  • Akne veya yara izi tedavileri
  • Geniş gözenek tedaviler
  • Saç dökülmesi tedavisi

Uygulama yapılacak bölgenin cilt yapısına ve uygulama yapılacak problemin ağırlığına göre iğne derinliği ayarlanır (0.5, 1, 1.5, 2, 2.5 mm). Cilt yüzeyine  fraksiyonel mikroiğneleme işleminden 30 dakika kadar öncesinde anestezik etkili krem uygulanabilir. Cilt güzelce temizlenir ve  fraksiyonel mikroiğneleme kalemi cilt üzerinde gezdirilmeye başlanır. Binlerce mikrokanallar açılır.

Fraksiyonel mikroiğneleme uygulamasında noktasal kanamalar tamamen beklenen bir olaydır. Uygulanacak kozmetik ürün tatbik edilir ve üzeri kapatılarak beklenir.

Fraksiyonel mikroiğneleme uygulama işlemi sonrası

Fraksiyonel mikroiğneleme uygulaması sonrası birkaç gün ciltte kızarıklıklar oluşabilir. Güneş koruyucu kullanmak gerekebilir. Problemin ağırlığına göre  fraksiyonel mikroiğneleme uygulaması 7-15 günde 1 kere olmak üzere 6-8 seans uygulanır. Daha sonra 3-6 ayda bir idame tedaviye geçilir.

Kalemli (pen) fraksiyonel mikroiğneleme uygulamasının tamburlu (roller) fraksiyonel mikroiğneleme sistemlerine göre avantajları:

  •  Kalemli (pen) fraksiyonel mikroiğneleme sistemi kolay manevra kabiliyeti sağlar.
  • Kalemli (pen) fraksiyonel mikroiğneleme 90 derece penetrasyonu sayesinde mini yırtılma ve hasarı önler. (tamburlu (roller) fraksiyonel mikroiğneleme sistemleri silindirik yapıları nedeniyle cilde eğimli girip eğimli çıkarlar. Bu da ekstra yırtılma ve hasar demektir.)
  • Kalemli (pen) fraksiyonel mikroiğneleme uygulaması yapılırken her hastaya özel uç takılır ve istenilen iğne derinliği devamlı ayarlanabilir. (tamburlu (roller) fraksiyonel mikroiğnelemede her iğne derinliği için ayrı tambur gerekir ve buda maliyeti artırır.)
  • Kalemli (pen) fraksiyonel mikroiğneleme uygulamasının tedavi süresi daha kısadır.