Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (544) 425 23 41 - 0 (312) 425 23 41

Ankara Dermaroller

Ankara Dermaroller

Dermaroller‘ın ince iğneleri cilde çok hafif uygulamada dahi kolayca batar. Uygulama sırasında Dermaroller‘ın tüm modellerinin çok hafif bastırılması (yaklaşık 250 gr.) yeterli olur.

Dermaroller‘ın medikal kullanım amacı ile geliştirilen modelleri (CIT8-0.5mm ve 1mm, MS4-1.5mm, Dermastamp 2mm) tek kullanım için tasarlanmış ve steril paketlerde sunulan ürünlerdir. Dermaroller C8-0.2mm ve Dermaroller Beauty Mouse adındaki ev kullanımına yönelik olan ürünleri ise Roller Cleanser adlı temizleyici ile temizlenerek haftada 3-4 kez aynı kişide olmak kaydı ile, 1 yıl süresince kullanılabilir. Bu temizleyici Dermaroller üzerinde biriken bakteri ve organizmaları %99,9 yok ederek yeniden temiz ve sağlıklı uygulamayı mümkün kılmaktadır.

Uygulama Adımları :

Uygulama öncesi lokal anestetik ile bölgenin uyuşturulması ve ardından antiseptik bir solüsyon ile temizlenmesi önerilirr. Beauty Mouse ve Dermaroller C8-0.2mm için lokal anestezi gerekli değildir.

Hedef bölge yıldız şeklinde en az 4 en çok 10 kez taranmalıdır. Böylece 1cm2’de 250-400 mikrokanal açılmış olur. Dermaroller kullanımı sırasında peteşi (son derece hafif kanama) oluşuncaya dek uygulama yapılması önerilir. (Dermaroller C8, Beauty Mouse ve genellikle CIT8-0.5mm ile peteşi oluşmaz).

Uygulama bittikten sonra cilt, yine antiseptik solüsyon veya serum fizyolojik ile temizlenir.

Eğer Dermaroller sonrası bir topikal preparat (örneğin Dermaheal Topikal Solüsyonları) kullanılacak ise 15 dakika içerisinde cilde masaj ile yedirilmelidir. Mikrokanallar genellikle 15 dakikaya kadar hızla kapanır. Bu sürede topikal ürünlerin uygulanması önerilmektedir.

Eğer Dermaroller sonrası oluşabilecek eritemi (kızakılık) ve yanma hissini azaltmak için buzdolabında soğutulmuş Dermaheal Yüz Maskeleri (anti-aging ve leke için) yüze 20dk. uygulanabilir. Maskelere emdirilmiş büyüme faktörleri ve biomimetik peptidler Dermaroller‘ın etkisinin daha da artmasına yol açar.

Uygulamanın hemen ardında cilde nemlendirici ve tamiri hızlandırıcı bir topikal krem (örneğin Dermaheal Cosmeceutical Anti-Wrinkle Cream veya Synchroline Terproline Yüz Kremi) kullanılır. Uygulama gün içinde yapıldı ise tercihen güneş koruyucu kullanılması önerilir (Hamilton SPF30+ veya Hamilton Mat Yüz Kremi SPF30+).

Genellikle oluşan eritem birkaç saat içinde azalarak normale döner. Hastanın yukarıda adı geçen ürünleri veya cilt problemine bağlı diğer Günlük Dermaheal Bakım Ürünlerini evde kullanması ile alınacak sonucun kalitesi artacaktır.
Eğer Dermaroller tek başına bir tedavi olarak kullanılacak ise, uygulamadan 4-6 hafta sonra ciltteki gelişim değerlendirilmeli ve gerekli olur ise yeniden Dermaroller uygulanmalıdır. Transdermal geçişin arttırılması için kullanılıyor ise haftada 1 seans Dermaroller ile Dermaterapi yapılabilir.