Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (546) 763 46 46 - 0 (506) 061 06 06

Ankara Işık Dolgusu İşlemleri

Son Güncelleme : 01.08.2023

Işık dolgu birçok kişinin tercih ettiği ve estetik alanda yeni bir dönemin başlangıcı olan bir uygulamadır. Ankara ışık dolgusu olarak uzun zamandır hizmet sunmakta olup her türlü ışık dolguda hizmet sağlamaktayız. zamanla kimi zaman göz altlarında bir kararma ve morarma durumu söz konusu olabilir,bunun yanı sıra kötü alışkanlıklar, kötü beslenme, genetik faktörler, stres ve yorgunluk gibi faktörler göz altı kararmalarını beraberinde getirmektedir. Bu göz altı kararmaları kişiye yorgun bir ifade verirken birçok kadın ve erkek tarafından da rahatsız edici bir görüntüye sebebiyet vermektedir. Işık dolgusu ise göz altına yapılan bir işlem olup bu bölgede ki kararmaların yok olmasını sağlayan estetik bir tedavi yöntemidir.

Ankara Işık Dolgusu Nedir, Nasıl Yapılır?

Ankara Işık Dolgusu olarak profesyonel bir hizmet sunan firmamız bu noktada deneyim ve  eğitimler ile % 100 başarı sağlamaktadır. bu dolgu uygulaması ortalama olarak 1 yıl ile 3 yıl arasında etkili olmaktadır. Bu sürenin son bulması ile işlem tekrarlanmalıdır. Dolgu uygulaması oldukça pratik bir yöntem olsa da göze yakın bir bölgeye uygulama gerçekleştirileceği için uzman merkezlerde yapılması büyük önem taşımaktadır. Dolgunun malzemelerine baktığımızda hyalüronik asit kullanıldığını görmekteyiz. Dolgu malzemeleri içinde en çabuk bütünleşen yapıya sahip olan bu madde sayesinde oldukça kısa süre içinde deri ile uyum sağlanmış olunur.

Ankara Işık Dolgusu yapılırken 2-3 seansa bölünerek bir işlem gerçekleştirilmektedir. Genel olarak diğer dolgulardan ayrılan yanı deri altına enjekte edilmemesidir. Bu dolguda kemik üzerine bir uygulama yapılır. Kemik üzerine işlem gerçekleştirildiği için daha yavaş bir enjekte süreci işler. Bölgede işlem sonrasında hafif bir kızarma ve şişme görülmesi son derece normaldir.

Ankara ısık dolgusu

Ankara Göz Altı Çevresi Işık Dolgusu Uygulaması

Göz altı morluğu ve torbaları için uygulanmakta olan ışık dolgusu, yaştan kaynaklı olan göz altı sorunlarının üstesinden gelmektedir. Ankara göz altı çevresi ışık dolgusu uygulaması, ışık dolgusu enjeksiyonu ile yapılarak cilt dokusunun sağlıklı bir görünüm kazanmasını sağlayacak, cilt rengini güzel bir görünüme kavuşturacaktır.

 

Göz Altı Dolgusu Neden Uygulanmaktadır?

Göz çevresi kişinin yaşına dayalı olarak ya da günlük yorgunluk temposundan kaynaklı morarma, torba ve kırışıklıklara maruz kalmaktadır. Bu sağlıksız görüntü zamanla iyleşmemekte ve bir süre sonra kalıcılaşmaktadır. Ankara göz altı çevresi ışık dolgusu uygulaması cildi güzelleştirmek ve sağlığına kavuşturmak için tıbbi bir yöntem olarak uygulanır. Cildin beslenmesi ve nemlenmesi için gerekli olan vitamin ve mineraller enjekte edilerek, göz çevresinin daha önceki sağlığına kavuşması sağlanacaktır. Işık dolgusu göz altı çukurlarına nakil edilerek, göz altındaki çukurların yanak hizasına getirilerek, normal ve sağlıklı bir görünüm kazanılması sağlanmaktadır. Bu tedavi yöntemi için yaş ve sağlık durumuna genel olarak dikkat edilmemektedir.

Ankara ısık dolgusu nasıl yapılır

Göz Altı Işık Dolgusu Yöntemi

Ankara göz altı çevresi ışık dolgusu uygulaması göz altındaki renk farklılıklarının giderilmesi ve sağlıksız görüntünün ortadan kaldırılması için uygulanacaktır. Hastanın göz altı çevresine enjekte edilecek olan dolgu içerisinde;

  • Hyalüronik asit
  • İhtiyaç duyulan besin maddeleri
  • Antioksidanlar
  • Amino asitler
  • Vitamin B6

Bulunmakta, bu da cildin doğal bir şekilde iyileşmesini sağlamaktadır. Vitamin ve mineral açısından eksik kalmış olan göz altındaki besin maddelerinin karşılandığı bu yöntemde kısa sürede cilt eski sağlığına kavuşacaktır.

Işık Dolgusunun Etkileri Nelerdir?

Göz altındaki çukurların doldurulması ile cildin nem kazanması aynı zamanda ışığı daha iyi yansıtması sağlanacaktır. Enjekte edilen dolgunun içerisinde yer alan vitamin ve minerallerle cilt beslenirken, içeride bulunan dolgu yanakla göz altının hizalanmasını ve böylece ışık alışının doğal bir görünüm kazanmasına imkan verecektir.

Ankara göz altı çevresi ışık dolgusu uygulaması; iki farklı aşamaya olmaktadır. İlk başta hyalüronik asitik etkisi ve subkutanöz desteğiyle göz altı tabakası güçlendirilir. Göz altı çukurları doldurulduktan sonra koyu halkalar ortadan kaldırılacak aynı zamanda göz altı torbası kapatılacaktır. Daha sonra polivitamin ve aminoasitlerle desteklenerek deri üzerinde uzun süreli bir nemlilik aynı zamanda hücrelerin yenilenmesi sağlanacaktır.

 

Işık Dolgusu Komlipikasyon Oluşturur Mu?

Bir dolgu tekniği olarak hassas olan göz altı çevresine yapılacak her müdahalede komplikasyon oluşmaması imkansızdır. Profesyonel bir şekilde uygulanacak olan bu tedavi yönteminde hastanın göz altında 4 ile 72 saat hafif kızarıklıklar ve kuruluk gözlenebilir. Kullanılan enjeksiyon ve sterilliğin de etkili olduğu bu tedavi yönteminde, hastanın gözünün ödem yapmaması aynı zamanda şişme ya da morarma gibi olası yan etkilerle karşılaşmaması için özenli bir tedavi uygulanması gerekmektedir. Çok nadir durumlarda morarma ve şişlik yaşanması mümkündür. Ankara göz altı çevresi ışık dolgusu uygulaması ile göz altı morluk ve torba tedavisi risksiz bir yöntemdir.

 

Işık Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürmektedir?

Işık dolgusu uzun süreli bir tedavi olarak görülmektedir. Yaklaşık olarak 1,5 yıl ile 3 yıla kadar etkisinin sürmesi hastanın cilt özelliklerine de bağlı olmaktadır. Uzun süre hyaluronik asit etkisini sürdürmeye devam ederken, dolgu etkisi bittikten sonra hasta yeniden tedavi olabilmektedir. Tıbbi bir sakıncası bulunmamakta, uzun süreli bir göz altı tedavisi sunmaktadır.