Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (546) 763 46 46 - 0 (506) 061 06 06

Ankara Q Switch Lazer ile Tüy Sarartma İşlemi

Ankara Q Switch Lazer ile Tüy Sarartma

Q Switch Lazer ile Tüy Sarartma İşlemi Nasıl Yapılır?

Estetik yönden vücutta ki tüyler birçok kişiye rahatsızlık verebilmektedir. Bu noktada en çok tercih edilen yöntemlerden birisi ise doğallığı bozmadan yapılan tüy sarartma işlemidir. PTP olarak adlandırılan Photo Acustic Pulse yöntemi olarak bilinen tüy sarartma yöntemi aslında Q- Switch lazerin bir çeşit atım modudur. Bu noktada Q- Switchten ayrılan bir yönü yoktur sadece özel bir atım modu olarak PTP yöntemi karşımıza çıkar. Son yıllarda Q-Switch lazer tüy sarartma yöntemi birçok kişi tarafından sıkça tercih edilen bir yöntemdir ve oldukça pratik bir uygulaması bulunmaktadır.

Q Switch Lazer ile Tüy Sarartma İşlemi Hangi Amaçla Kullanılır?

Yüzde ki tüylerden rahatsız olan birçok kişi bu yöntemi tercih etse de farklı sebeplerde dolayı da Q-Switch lazer tüy sarartma işlemi yapılabilmektedir. yüz ve vücudun diğer bölgelerinde ki şeftali tüy olarak adlandırılan ince tüylerin görünmez hale getirilmesi için bu yöntem kullanılmaktadır. Bununla birlikte ciltte ki lif sentezinin sağlanması için tercih edilmektedir. Ciltte ki renk bozuklukları, pigmen bozuklukları kısacası ciltte ki alaca bulaca görüntünün giderilerek tek cilt tonuna ulaşması için bu yöntem seçilmektedir. Aynı zamanda bu işlem ile birlikte aydınlık ve daha temiz bir cilt görüntüsü oluşmaktadır ve birçok kişi bu sebeple bu yöntem için başvurmaktadır. Son olarak melazma tedavisi sonrasında tercih edilen bir yöntemdir.

Q Switch Lazer ile Tüy Sarartma İşlemi İçim Kimler Uygundur?

Her işlemin uygulanmasında bazı kurallar ve şartlar bulunmaktadır. Q-Switch lazer tüy sarartma işleminde de bazı kriterler karşımıza çıkmaktadır. Bu başlık altında tüy sarartma işlemi kimlere uygulanabilir bu konu hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Bilgilendirme amaçlı bir yazı olduğu için daha ayrıntılı ve kesin bilgiyi lazer uygulayan estetik cerrahından öğrenebilirsiniz.  Bu işlem oldukça geniş bir kitleye hitap etmektedir. Lazere büyük tepki vermeyen, geçmiş dönemde cildi büyük hasar görmemiş, bulaşıcı ve açık yaraları olmayan herkese bu yöntem uygulanabilmektedir. Cilt tipi karma, yağlı ve kuru olması bu noktada herhangi bir farklılığa sebep olmadığı gibi cilt rengi de bu işlemde önemli değildir. Her türlü ten rengine sahip kişilerde bu işlem rahatlıkla uygulanabilmektedir. Bununla birlikte birçok lazer işleminde yaz ayları önerilmemektedir. Ancak tüy sarartma işleminde deriye bir işlem uygulaması yapılmadığı için gönül rahatlığı ile yaz aylarında da bu yöntemi tercih edebilirisiniz.

Tüy Sarartma İşleminin Avantajları Nelerdir?

* Koyu tende bile leke yapmadan rahatlıkla uygulanabilmesi,
* İşlemden hemen sonra tüyde sararma izlenebilmesi,
* İşlemden sonra tüydeki sararma etkisi 3 hafta ile 2 ay arasında devam etmesidir.

Q Switched Lazerin Diğer Uygulama alanları:

* Dövme silme
* Karbon peeling
* Melasma
* Epidermal lekeler
* Cilt gençleştirme ve toning
* Gözenek sıkılaştırma
* Akne
* Kırışıklık tedavisi
* Mantar tedavisi

Adres: Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA