Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (546) 763 46 46 - 0 (506) 061 06 06

Ameliyatsız Göz Estetiği Çukurluğu Tedavisi

Ameliyatsız Göz Estetiği Çukurluğu Tedavisi

Ameliyatsız Göz Çukurluğu Nasıl Tedavi Edilir?

Çökmüş gözaltı çukurları için etkili bir tedavi yöntemi olan ışık dolgusu ile birçok kadın ve erkek estetik sorunlarından kurtuluyor. Ameliyatsız göz çukurluğu tedavisi ışık dolgusu, morluk ve şişlikler konusunda da son derece etkili oluyor. Geliştirilmiş olan bu yöntem uzun süreli fayda sağlayarak yaşlılık gibi sebeplerden kaynaklanan göz çukurluğu, morarma gibi sorunların önüne geçiyor.

Gözaltı morlukları, şişlikler, halka, çukur ve çökmeler için kapsamlı bir tedavi yöntemi olan ışık dolgusu sayesinde ciltteki yaşlılık belirtileri ortadan kaldırılarak hyaluronik asit ile cilt dengesi kuruluyor. Böylece göz çukurlarıyla birlikte morluk ve şişliklerin de önüne geçiliyor. Farklı yöntemlerle uygulanabilen ışık dolgusu yöntemi ile aynı zamanda cilde gerekli vitaminler verilerek daha uzun süreli canlılık ve onarım sağlanıyor.

Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Ameliyatsız göz çukurluğu tedavisi, morarma ve şişlik giderme, kırışıklığın önüne geçme gibi sorunların ortadan kaldırılması için uygulanan ışık dolgusu tedavisi diğer dolgu yöntemlerinden daha farklı uygulanır. Diğer dolgu tedavilerinde olduğu gibi ışık dolgusunda deri altında enjeksiyon yapılmaz. Kemik üzerine oldukça yavaşça yapılan enjeksiyon ile tedavi sağlanır. Işık dolgusunda kullanılan özel iğne, lokal anestezik maddeler sayesinde ağrı ve acı hissedilmez.

Işık Dolgusu Tedavisi Kalıcı Mıdır?

Tedavinin yaygın bir yan etkisi yoktur. Yapılan araştırmalar sonucunda ameliyatsız göz çukurluğu tedavisi ışık dolgusunun kalıcılığı 6 ay ile 24 ay arasında değişmektedir. Hyaluronik asit kullanımı ile yapılan bu tedavi sonrası başarılı ve uzun süreli sonuçlar elde edilmektedir. Hiçbir cerrahi müdahale gerektirmeyen bu uygulama sayesinde tüm gözaltı şikayetlerinizden rahatça kurtulabilirsiniz. Acısız olma sayesinde herhangi bir rahatsızlık ve ağrı hissetmeden sonuçlar alabilirsiniz. Ayrıca yan etki yaratmaması da büyük bir avantaj olarak kabul edilmektedir. Enjeksiyon sonrası morluk ve şişme oluşmaması sayesinde uygulama sonrası sosyal hayatınızı rahatça sürdürebilirsiniz.

Işık dolgusu tedavisi uzun süreli sonuç almak isteyenler için uygun ve ameliyat gerektirmeyen tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Tedavi sonrası gerektiği zaman uygulama tekrar edilebilir. Onarım, yenileme ve tedavi amaçlı olan bu yöntem ile göz çukurluğu kolayca tedavi edilebilmektedir.