Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (546) 763 46 46 - 0 (506) 061 06 06

Karbondioksit Lazer İle Genital Daraltma

Son Güncelleme : 01.08.2023

Karbondioksit (CO2) Lazer İle Genital Daraltma Yöntemi Nedir?

Kadınlarda hamilelik, normal doğum, yaş, kilo alımı, menapoz ve hormonal bozukluklar vajina kaslarında gevşemeye yol açabilir. Cinsel organdaki bu fonksiyon kayıpları, teknolojinin de ilerlemesiyle estetik alanda bir çığır açılmasına vesile olmuştur. Günümüzde vajina kaslarındaki gevşeklik, genişleme ve şekil bozuklukları gibi sorunlar karbondioksit (CO2) lazer ile Genital daraltma yöntemi ile giderilmektedir. Kadınlardaki yetersizlik ve öz güven problemini kökünden halleden bu sistem son yıllarda çok tercih edilmektedir.

Lazer ile Genital daraltma hangi durumlarda yapılır?

Vajinanın lazer ile sıkıştırılarak, gençleştirilmesi yani görünümünün yenilenmesi için vajinada rejuvenasyon yapılır. Genital bölgedeki daraltmanın amaçları arasında; idrar kaçırma sorununun giderilmesi, sık oluşan iltihapların önlenmesi, menapoza bağlı olarak gelişen sorunların çözülmesi, estetik olarak görünümün düzelmesi, cinsel haz ve doyumun artması bulunmaktadır.

Lazerle Genital daraltma nasıl yapılır?

Vajina daraltma cerrahi bir işlem olmadığı için risksiz, hasta açısından kolay atlatılabilen, anestezi gerektirmeden ağrısız, acısız yapılan bir uygulamadır. Lazer ışığı ile vajina içine uygulanan bu yöntemle, bölgedeki kan akımı arttırılarak, eski kolajen bağ dokusu uyarılır. Yeni kolajen bağ dokusu oluşumu elde edilerek sıkılaşma sağlanır. Ortalama 30 dakika süren bu işlem, jinekolojik muayene masasında yatış şeklinde yapılır. Vajina içine yerleştirilen lazer probu sayesinde, enine ve boyuna iç duvarlar taranarak, sıkılaşma etkisi yaratılır. Ağrısız ve acısız olduğu için anesteziye ihtiyaç duyulmaz. Vajinada ancak hafif bir ısı artışı ve batma hissi oluşabilir daha fazlası olmaz. Cerrahi bir işlem olmadığı için de herhangi bir kanama ya da mikrop kapma riski bulunmaz.

Karbondioksit (CO2) lazer ile genital daraltma uygulamalarından sonra nelere dikkat edilmelidir?

Yapılan operasyondan sonra, doktor kontrolü ve pansuman işlemleri aksatılmamalıdır. Genital bölge sıcak su temasından korunmalıdır. Uygulamadan 4-5 gün sonra banyo yapılmalıdır. Cinsel ilişkiden 1 ay kadar uzak durulmalıdır.

Kadınların yaşamını ve ruhsal durumunu etkileyen bu sorunun çözümünde kullanılan karbondioksit lazer son yıllarda gelişmiş olan en güvenilir sistemdir. Karbondioksit (CO2) lazer ile genital daraltma estetik ve teknolojinin eşsiz birleşimi sayesinde ameliyat, kesi ve dikiş gerektirmeden kısa bir sürede sonuç alınmasını sağlamaktadır. İşlem gün içinde kısa bir zamanda gerçekleştirilerek, hastanın yaşantısına geri dönmesi sağlanır. İşlem öncesinde ve sonrasında,  hiçbir acı ve istenmeyen bir durum söz konusu olmaz. Lazerle genital daraltma tedavisi yapılan hastaların büyük bir kısmı, cinsel ve sosyal hayatlarında önemli derecede gelişmeler yaşamaktadırlar.