Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (544) 425 23 41 - 0 (312) 425 23 41

İp İle Burun Ucu Estetiği Nasıl Yapılır?

İp İle Burun Ucu  Estetiği Nasıl Yapılır?

İple yapılan birin estetiğinde en büyük avantaj ağrısız ve ameliyatsız bir estetik operasyon geçirmiş olmaktır. İp ile burun ucu  estetiği temel anlamda iki kas arasında yer alan kemiğe bir ip ile burun ucunun asılması sonucunda yapılmaktadır.  Bu operasyon ile burun ucu yukarıya doğru kaldırılmaktadır.  Kaba tarif ile bu şekilde yapılan burun ucu estetiği için ameliyat bile satılamayacak bir operasyon gerçekleşmektedir.

Ameliyat son derece kısa sürede yapılmaktadır.  Ameliyat sonrasında ya da sırasında oluşabilecek komplikasyonlar ise minimum seviyede yer almaktadır.  Tabi sadece bu avantajlar kesin tercih sebebi olmamalıdır. İp ile burun ucu estetiği yaptırmak isteyenler için fazla bir özellik de bulunmamaktadır.  Kimler bu operasyon için uygundur şeklinde sorulacak soruda cevap almak biraz zor olacaktır. Çünkü bu konuda bir estetik cerrah doktoru daha sağlıklı karar verecektir. Bu operasyon burun ucunu kaldırmak isteyenler için ve burum yapısı operasyona uygun olanlar için yapılmaktadır. Bu operasyonun pek bir dezavantajı bulunmamaktadır.  Operasyon için sadece bir dezavantaj operasyonun sadece burun ucu için gerçekleşecek olmasıdır ayrıca yapılacak olan operasyonda burun yapısı ve asimetrisi tam olarak bu operasyona uygun olmalıdır.  Ameliyatsız bir şekilde yapıldığı söylenen bu operasyonda asıl amaç genel anestezi uygulanmaması anlamına gelmektedir.

Operasyon sonrasında acı çekmeden gün bile hastanede kalmadan kısa sürede operasyonun gerçekleşmesidir. Acısız ve ağrısız şekilde gerçekleşen bu operasyon ile pratik bir şekilde işlem yapılmaktadır.  Estetik açıdan gelişmiş  bir operasyon olan bu işlem yaklaşık  25 ya da 30 dakika kadar sürmektedir.  Ameliyat izi bu işlem sonrasında yok denecek kadar azdır.  Ayrıca operasyonda hasta 1 saat içinde dahi  taburcu olmaktadır.