Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (546) 763 46 46 - 0 (506) 061 06 06

İp İle Burun Kemeri Giderme Operasyonu

Son Güncelleme : 21.08.2023

İp İle Burun Kemeri Giderme Operasyonu

İp ile yapılacak olan burun estetiği burnun güzelleşmesi için yapılan farklı işlemlere verilen isimdir. Bazı insanlar burun kemerinden şikayetçi olsa da ameliyat gibi sıkıntılı durumlardan ötürü bu durumun giderilmesi için hiçbir şey yapmamaktadır.  Burnun genel yapısından memnun olanlar fakat sadece kemer konusunda sıkıntısı bulunanlar için ip ile burun kemeri giderme operasyonu en etkili operasyonlar arasında bulunmaktadır.  İp ile yapılan burun operasyonları kısa sürede tamamlanması ve ameliyat izi bulunmaması acısından son derece etkilidir.

İp ile burun estetiği kalıcı bir yöntem değildir.  Bu operasyon için farklı uygulama şekilleri vardır.  Yapılan operasyon sonrası da genelde uzman biri tarafından verilen destek sonucunda sıkıntının tekrar etme durumu bulunmamaktadır.  İşlem sırasında hiçbir şekilde ağrı hissedilmemektedir. Burunda bulunan kemer burnun genel yapısını etkilediği için nefes alış verişi de son derece etkilemektedir. Burunda bulunan kemerin yok olması ile burnun hava alma şartları için de uygun ortam bulunmaktadır.  Burun kemeri sağlık acısından olduğu kadar aynı zamanda estetik açısından da genelde yapılması gereken operasyonlardandır.

İp İle burun kemeri giderme için yapılacak olan işlemler için uzman ve klinik özenle şekilde seçilmelidir.  Gerek sağlık acısından gerek estetik acısından bu seçim oldukça önemlidir.  Özellikle profesyonel anlamda hizmet veren klinik ve uzmanlar ile yapılan operasyonlar daha başarılı geçmektedir.