Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (546) 763 46 46 - 0 (506) 061 06 06

Hifu Lipo ile Bölgesel İncelme Mümkün mü?

Son Güncelleme : 21.08.2023

Hifu Lipo ile Bölgesel İncelme

Günümüzde hareketliliğin azalması, masa başı işleri, bilgisayar karşısında uzun saatler geçirmek, bununla birlikte sağlıksız yiyecek tüketiminin artması, yeterli ve dengeli beslenememe, uyku bozuklukları ve stres vücuttaki yağlanmayı arttırarak görüntünün bozulmasına sebep olabiliyor. Bu sürecin ardından yapılan spor ve beslenme düzeni bölgesel olarak yağlanmada çok etkili olamıyor. Bu durumun karşısında bölgesel yağlanma için HIFU (High-Intensity Focused Ultrasound) yöntemi kullanılmaktadır. Vücut hatlarının düzeltilmesi; fazla yağların yakılması, şekillendirilmesi için oldukça pratik ve tercih edilen bir yöntemdir. Birçok ülkede uzun yıllardır tercih edilen bu yöntem ülkemizde de popüler ve sıkça tercih edilen bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır..

Hi-fu Lipo ile Bölgesel İncelme İşlemi Nasıl Yapılır?

HIFU bölgesel incelme işlemi lazer yöntemi gibi değildir ve herhangi bir ağrı söz konusu değildir. Bununla birlikte, birçok kişi bu yöntemi cerrahi bir işlem olarak bilmektedir. Doğru bilinen bu yanlışı düzeltmek adına belirtelim ki cerrahi bir işlem uygulaması bu yöntemde söz konusu değildir. Bel çevresi, karın bölgesi, sırttaki yükseklikler, basen bölgesindeki yağlanma, bacak çevresindeki yağlanma ve selülit gibi sorunları oldukça kısa seanslar ile herhangi bir kesi ve dikiş gerektirmeden kişinin hemen sosyal yaşamına döneceği şekilde yapılan basit bir işlemdir. HIFU işlemi aynı zamanda yüz bölgesinde de uygulanabilmektedir. Kısacası yağlanmanın olduğu bölgelerde rahatlıkla kullanılan, yağların parçalanmasını sağlayarak kısa sürede gözle görülür düzelmeler sunan bir yöntemdir. Bu bölgelere ultrason atımları ile işlem yapılarak yağ parçalama ve eritme işlemi gerçekleştirilir.

HIFU bölgesel incelme işleminin uygulama aşamalarına baktığımızda ilk olarak kişinin yağ değerleri ölçülür. Yağ ve kas ölçümlerinin tamamlanmasının ardından kişinin vücudundaki fazla yağ oranı belirlenir ve uygulama yapılacak alanlar belirlenir. Bu aşamadan sonra gözleri korumak için kişiye uygun bir gözlük verilir. Ardından bölgeye ultrason sondaları yerleştirilir. Ardından uygulamaya başlanır. Alanın büyüklüğü ve yağ oranına bağlı olarak seanslar farklılık gösterse de ortalama süre 30 dakikadır. Uygulama sonrasında herhangi bir bandaj veya dikiş gerekmez. Hafif bir sızlama dışında büyük bir ağrı olmaz. Bu nedenle kişi seans sonrasında sosyal hayatına devam edebilir. Ekstra krem veya ilaç kullanımına gerek yoktur. Ultrason ile yapılan işlemde bir kesi olmadığı için bölgede enfeksiyon riski oluşmaz ve iyileşme süreci oldukça kısa olur. Seans süreleri 30 dakika olup bölgedeki yağlardan kurtulmak için genellikle 4 veya 5 haftalık bir süre yeterli olacaktır.