Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (546) 763 46 46 - 0 (506) 061 06 06

Ankara Çene Dolgusu

Son Güncelleme : 01.08.2023

Çene dolgusu, çeneyi görünüm açısından daha dikkat çekici bir duruma getiren, çenedeki geriliğin ya da çıkıklığın yüz estetiğini bozduğu hallerde oluşturulan bir tedavi tekniğidir. İşlem esnasında hastanın yalnızca çene bölgesi uyuşturulmakta ve çeneye belirli bir oranda dolgu enjekte edilerek yapılmaktadır. Dolgu malzemesi olarak genelde hyalüronik asit ve türevleri kullanılmaktadır. Kullanılan malzemenin doğru seçilmesi gereklidir.

Çene Dolgu Uygulaması

Çene dolgusu programında hastanın ilk evvel, çene bölgesi uyuşturulur, daha sonra kanül veya enjektör sayesinde çenenin belirli bölümlerine dolgu malzemesi enjekte edilir. Bu prosedür yüzün rastgele bir bölgesinde oluşturulan başka dolgu tedavileri ile benzerlik taşımaktadır. Uygulamamızdan sonra hastanın dikkat etmesi gereken birtakım noktalar vardır. Bunlar hastanın hayat kalitesini ve günlük rutinini etkilemeyecek düzeydedir. Ankara çene dolgusu kliniğimizde çene dolguları operasyonları yüksek başarıya sahiptir.

Dikkat Edilecek Noktalar

Çene dolgusu prosedürü, hastanın sahip olduğu tüm sorunlar göz önünde tutularak yapılmalı ve lüzumlu bulunduğu hallerde başka uygulamalar ile birlikte uygulanmalıdır.  Yüzün hareketli tek bölgesi olan çenedeki estetik sorunlarını gidermek amacıyla, ameliyatsız çene ucu dolgusu tekniği uygulanmaktadır. Çene ucu dolgusu estetik yönden çenesinde yapısal bozukluklar olan ve yüzdeki simetride normal olmayan etkilere ve istenmeyen görünüme yol açan vakalarda uygulanmaktadır. Ameliyatsız çene estetiği prosedürü yani çeneye dolgu programı çok kısa sürede uyguladığımız bir operasyondur. Uygulamadan hemen sonra çene bölgesinde hafif bir kızarıklık ya da şişlik görülebilir. Yaklaşık 1 hafta sonra ilk konsültasyon yapılır ve ortalama 3-4 günlük süre içinde düzelme tam olarak gözlemlenebilir. Acısızdır ve morluklar oluşmaz.

Ankara’da çene dolgu fiyatları, oluşturulan dolgunun çeşidine, miktarına, uygulama yerine göre farklılık göstereceğinden en doğru fiyatları kliniğimizden alabilirsiniz.