Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (544) 425 23 41 - 0 (312) 425 23 41

Ameliyatsız İple Yüz Gerdirme

Ameliyatsız İple Yüz Gerdirme

İple Yüz Germe Uygulaması Nedir?

Örümcek ağı estetiği olarak da bilinen iple yüz gerdirme yöntemi, oldukça sağlıklı ve ameliyat gerektirmeyen bir uygulamadır. Bu işlem sırasında kılçıklı ve düz ince ipler, çok ince uçlu iğneler ile yüze örümcek ağı gibi yerleştirilir ve yüz bölgesindeki sarkmaların bu şekilde askıya alınması sağlanır.

Örümcek Ağı Estetiği Hakkında

Bu yöntem hem güvenli hem de hızlı sonuç vermesi bakımından tercih edilmektedir. Zaman içinde sarkma meydana gelen çene ve yanakların görünümünde gençleşme ve toparlanma konusunda bir hayli etkilidir. Uzun süren ve ağrılı cerrahi operasyonlara nazaran uygun, etkili ve ağrısız olan bu yöntemin kullanım ömrü ortalama 2 yıldır. İşlem 30 dakika içinde uygulandığı ve tamamlandığı için kişiler günlük yaşantılarına aynı gün hatta aynı saat içinde dönebilmektedir.

Bu işlem çene bölgesi çizgisinde, göz altı torbalarının yok edilmesinde, kaş düşüklüğünde, yanak bölgesinde sarkma ve kaz ayağı tedavisinde, boyun bölgesi ya da alın bölgesinde zaman içinde oluşan kırışıklık ve sarkmaların önüne geçilmesinde aktif olarak kullanılmaktadır. Elbette ki iple yüz germe işlemi, bu alanda tecrübe sahibi kişiler tarafından uygulanmalıdır.

İple Yüz Germe Uygulaması Nasıl Yapılır?

Yan etkisi bulunmayan bu yöntemde, kişiye bağlı kısmı ve geçici morluk ya da bir iki günlük bir şişkinlik durumu meydana gelebilmektedir. Lokal anestezi eşliğinde uygulandığı için uygulama esnasında hasta acı ya da ağrı hissetmemektedir. Uygulanışına bağlı olarak 18 aya kadar etkisi devam eden iple yüz germe estetiği farklı şekillerde uygulanabilmektedir. Buna genel olarak işlemi yapacak hekim karar verir. 30 iplik ile 100 iplik arasında iplik kullanılan bu yöntem sonrasında ciltteki gençleşme gözlemlenebilmektedir. Gün geçtikçe daha fazla etkisi ortaya çıkan bu uygulamanın asıl sonucu bir iki hafta sonra ortaya çıkmaktadır.

Genel kullanımı, alerjik hastalarda uygulanmaması yönündedir. Deri altında birtakım reaksiyonlara sebebiyet verebileceği için alerjik hastalar başka bir tedavi yöntemi denemelidir. (Fokuslu ultrason olabilir.) Aynı şekilde ilaç tedavisi gören ya da hormonsal değişim sürecinde bulunan kişiler ile çok genç yaşta (17 yaş gibi) kişiler için uygulanması tavsiye edilmemektedir.