Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (544) 425 23 41 - 0 (312) 425 23 41

Ankara Elmacık Kemiği Dolgusu

ankara elmacık kemiği dolgusu

Elmacık Kemiği Dolgusu ve Yanak Dolgusu

Yaşlanmanın etkisiyle gevşeyen bağ dokusu ve azalan cilt altı yağ dokusu, yerçekimine karşı koyamaz. Yüz, yorgun ve ihtiyar görünür, hatlar silikleşir ki bu da istenmeyen bir imaj oluşturur. Yüze kaybettiği dolgunluğu kazandırmak amacıyla çok tercih edilen tekniklerden biri olan elmacık kemiği dolgusu, elmacık kemiklerin kontüründe etkili neticeler veren bir işlemdir. Ortalama 15 dakikalık bir uygulamayla deri altına enjekte edilen dolgu maddesi ile yüze, genç ve hareketli bir ifade katmak mümkündür. Çökmüş yanak görüntüsü de ortadan kaldırılarak dolgunluk sağlanabilir.

Yanak ve elmacık kemiği dolgusu uygulaması, Yüzde genç ve güzel bir görünüm için standart estetik ölçüler mevcuttur. Genel olarak güzel olarak kabul gören tüm yüzlerde ortak özellikler vardır. Elmacık kemiği çıkık, çene hattı belirgin, üçgen bir yüz görünümü ideal bir yüz formatı ortaya koyar. Ama yaşlanmaya bağlı ya da kişisel özelliklere bağlı olarak bu normlar herkeste olmaz. Bu bölgeler içersin de özellikle elmacık kemiği bölgesi ve yanaklar çok önem arz eder. Çünkü yaşlanmaya bağlı elmacık kemiği bölgesi hacmi azalır. Gülme çizgileri üzerinde doku birikimi artar ve gülme çizgileri derinleşir. Ayrıca zayıf hastalarda da yanak bölgesinde göze çarpan çukurlaşmalar oluşur. Bu görünüm kişiyi olduğundan büyük ve solgun gösterir.

Elmacık Kemiği Dolgusu ve Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Bu bölgeleri doldurmak için yağ enjeksiyonu uygulanabilir. Ama ameliyatsız olarak en iyi yöntem yüze hazır dolgu uygulamalarıdır. Elmacık kemiğine uygulanan dolgu hem o bölgede bir dolgunluk yaratır. Hem de yüzde lifting etkisi ile bir toparlanma sağlar. Yanaklara uygulanan dolgu cilt çöküntü ve kırışıklıklarını azaltarak o bölgenin daha iyi bir görünümüne kavuşmasını sağlar. Bu sayede bozulan yüz ovali tekrar üçgen görünümü ile geri kazanılmış olur.

Dolgu özellikle yüzün iyi bir analizi sonrası uygulanmalı, hastaların her ne kadar beklentileri dinlense de yüzün dolguya ihtiyaç olana alanları belirtilmelidir. Hatta hastanın yüzüne mutlaka çizim yapılmalı ve hangi bölgeye ne kadar hacim verileceği önceden belirlenmelidir.

Yanak dolguları genellikle yüzü çok zayıf ya da yakın zamanda aşırı kilo kaybı olan hastalara sıklıkla uygulanır. Elmacık kemiği dolguları ise ya yapısal ya da yaşlanmaya bağlı malar bölgede yeterli hacmi olmayan hastalara uygulanır. Bazen bu bölgeler birbirleriyle ilintilidir. İki bölgeye de aynı anda uygulama yapmak hem daha iyi bir yüz harmonisi sağlar hem de malar yanak geçişini yumuşatır.

Uygulanacak doz yüzde arzu edilen hacme ve oluşan hacim kaybına göre değişir. Uygulama derin tabakaya hatta direkt kemik üstüne yapılır. Kanül kullanılması daha iyi bir seçenektir.  Genellikle elmacık kemiği bölgesine her bölge için 0.5-2 cc dolgu uygulaması tatmin edici sonuçlar verir. Yanak bölgesi içinde 0.5-2 cc uygulama yeterli olur. Tercih edilen dolgu Voluma’dır. İyi bir hacimsel kazanım sağlar.

Yanak ve elmacık kemiği bölgesine uygulanan dolgu kaybedilen hacimleri kazandıracak ve yüzün orantısal harmonisini geri kazandıracak şekilde doğal ve estetik ölçütlerde yapılmalıdır. Doğal olmayan, abartılı uygulamalardan kaçınmak yapılan uygulamanın geçerliliği için çok önemlidir. Çünkü doğallığını kaybetmiş suni ve abartılı bir yüz görünümü kimse tarafından hoş bulunmayacaktır. Bu uygulamalarda amaç küçük dokunuşlarla yüzün hoş görünmesine katkı sağlamaktır. Eğer yüzde hacim kayıpları çok yüksekse dolgu uygulamaları ya aşamalı yapılmalı ya da yağ enjeksiyonu düşünülmelidir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Uygulamasında Kullanılan Dolgu Maddesi Nedir?

Elmacık kemiği dolgusunda sıklıkla kullanılan madde, gençleştirici ve cildi yapılandırma özellikleriyle öne çıkan hyalüronik asit olmakla beraber, bazı hekimler, hastanın durumuna göre, hastanın kendi vücudundan liposuction işlemi ile alınan yağlardan bir kısmını enjekte etmeyi de tercih edebilir.

Elmacık Kemiği Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürer?

Yanak dolgularında dolgu maddesi olarak hyalüronik asit tercih edilecek olursa, işlem ortalama olarak 15-20 dakika kadar sürmektedir ancak kişinin kendi yağları kullanılacaksa, öncesinde kısa bir liposuction işlemi de olacağı için, ortalama olarak 1 saatlik bir sürenin gözden çıkarılması gerekir.

İşlem asit dolgusu ile herhangi bir klinik, güzellik merkezi ya da muayenehane ortamında yapılabilecekken, işin içine lipo işlemi girecek olursa, ameliyathane ortamının sağlandığı bir hastanede yapılması daha uygun olur.

Elmacık Kemiği Dolgusu İşlemi Ağrılı Mıdır?

Yanak dolgusu estetiği öncesinde kullanılacak uygun anestezi kremi uygulaması sayesinde, işlem bölgesi lokal olarak uyuşturulmakta olduğundan, dolgu için kullanılan iğnelerin batışı neredeyse hiç duyulmamakta, sadece kısa süreli ve hafif bir rahatsızlık hissiyatı meydana gelmektedir.

İşlem sonrasında herhangi bir alerjik durum, ağrı, ödem, şişlik ve morluk gibi yan etki beklenmediğinden, çoğunlukla hemen sonrasında günlük yaşama ya da iş hayatına dönülebilir ancak makyaj yapmak için en azından bir günlük bir bekleme süresi tavsiye edilir.

Nadiren de olsa ödem ve morluk görülme durumu söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda uygun çözüm ise doktorunuzun size reçete edeceği Hirudoid Forte Jel v.b. bir ödem giderici krem kullanılmasıdır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Dolgu maddesinin ne olduğu farketmeksizin, yanak dolgusu işlemleri ömür boyu kalıcı değildir. Kişinin cilt yapısına, uygulanan dolgu maddesine ve yaşantınıza bağlı olarak olmak üzere, elmacık kemiği dolgusunun dayanma süresi 9 ay ila 18 ay arasında değişmektedir ancak GENELDE, süre bitiminde de yanaklarınız tamamiyle eski haline dönmemekte, her uygulamadan 1 -1.5 sene kadar sonra, dolgu maddesinin %70 kadarı kaybedilmekte, %30 kadarı vücutta saklanmaktadır.

Elmacık kemiği çıkıklaştırmak amacıyla uygulattığınız dolgu işleminizi bir kaç kez senelik olarak tekrarladıktan sonra, 2-3 senede bir yeniletmeye devam etmeniz yeterli gelecektir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elmacık kemiği bölgesi dolgusu yapılırken, bireyin yüz ifadesinin korunması ve doğallığının bozulmamasına özen gösterilmelidir. Çıkık elmacık kemikleri her vakit yüze ışıltı ve dirilik kattığından daha çekicidir. Güldüğümüz vakit daha çok dikkat çeken elmacık kemikleri, yüzü yukarı çekerek daha estetik bir hava katar. Yaşlanma, zayıflama, yer çekimi veya kalıtsal faktörlerden ötürü doğuştan düz elmacık kemikleri ve çökük yanaklar olabilir. Genç yaşta parlak ve diri duran cildimizin vakitle bu özelliğini kaybetmesi estetik bir sorundur. Yaşlanan cilt daha yorgun ve yıpranmış gözükmeye başlar. Estetik kaygıları gidermek için kliniğimizde uygulanan bu teknik basittir ve başarılı neticeler vermektedir. Yağ enjeksiyon tekniğimizle de dolgu prosedürü yapılabilmektedir. Bu işlemde de bedenin fazla yağ kütlesi tespit edilen kısmından yağ alınarak, özel işlemlerden geçirildikten sonra çökme ve kırışıklık tespit edilen kısımlara enjekte edilebilmektedir. Daha genç ve diri duran bir yüz elde edilmiş olacaktır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Fiyatları Nedir?

Uygulama sırasında kullanılan maddenin türüne, uygulama bölgesinin ihtiyacına göre kaç cc dolgu maddesi kullanıldığına ve işlemi gerçekleştiren hekim ya da uzmanın yeteneğine, tecrübesine bağlı olarak farklılık gösteren maliyetlerde karşımıza çıkan elmacık kemiği ve yanak dolgusu fiyatları ilgili yazımızda daha ayrıntılı incelenmiştir.

Adres : Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA