Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (546) 763 46 46 - 0 (506) 061 06 06

Ankara Dövme Silme

Ankara Dövme Silme Uygulaması

Dövme sildirmek son zamanlarda popülerliği oldukça yüksek olan bir akım haline gelmiştir. Teknolojini gelişmesi simsiyah olan dövmeleri silebilecek konuma gelmiştir. Bir hevesle yaptırılan, sevgili eş için yaptırılan dövmeler ya da çağa ayak uydurmak adına üzerinde düşünülmeden yaptırılan dövmeleri sildirmek mümkündür. Bir anda çok beğenip o sembolü o ismi vücudunuzda taşımak istemiş olabilirsiniz. Artık o sembolü veya ismi vücudunuzda görmek istemeyebilirsiniz bu durum oldukça normal ve sık görülen bir durum haline gelmiştir. Aile baskıları, toplum baskısı inanışlar gereği dövmenizi sildirmek ve ondan kurtulmak zorunda kalabilirsiniz. Üzülmeyin, artık taşımak istemediğiniz dövmenizden lazer yardımı ile kurtulmanız mümkündür.

Lazerle Dövme Nasıl Sildirilir?

Lazer ışınları dövmeyi oluşturan pigmentleri parçalamayı ve parçalayarak vücuttan atmayı hedefler. Lazer ışınları sayesinde parçalanan dövme pigmentleri vücuttan dışarıya atılır. Her dövme için lazer ışınlarının etkisi aynı ölçüde olmamaktadır. Lazer ışınları dövmeyi oluşturan renk pigmentlerini hedef aldığı için siyah renkteki bir dövmeyi parçalayabilirken sarı renkteki bir dövmeyi çıkarması daha zor olacak ve uzun sürecektir. Bu sebeple lazerin dövmeyi silmedeki başarısı; dövmenin rengine cinsine, cildin rengine, dövmenin uygulama derinliği ve yoğunluğuna göre, dövmenin ne kadar süredir kullanıldığına ve lazer sistemine göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda dövmenin bulunduğu cilt tonu da önemlidir. Lazer ışınları en doğru şekilde kontrast bir ortamda etkili olmaktadır. En güzel sonucu açık tende bulunan siyah dövmelerde göstermektedir. Açık ten ile kontrast halinde olan siyah dövme lazer ışınları tarafından çok daha kolay parçalanacaktır.

Dövme esnasında kullanılan boyaların kalitesi ve çözünmesi de oldukça önemlidir. Bazı dövme boyaları daha kolay çözündüğü için lazer ışınları tarafından daha rahat parçalanır ve vücuttan atılır. Kimi dövme boyaları da inatçı ve deriye fazla yerleşen parçalanması zor yapıda olan boyalardır. Bu dövme boyalarının parçalanması çok daha zor olsa da iyi bir lazer ve seansların sayısı arttırılarak iyi bir sonuç elde edilebilir.

Dövme sildirme işleminde kullanılan lazer cihazının kalitesi büyük önem taşır. Koyu renkli dövmeler için en sık kullanılan lazer cihazı Nd: Yag Q-Switch Laserdir. Bu lazer koyu renkli simsiyah dövmeler ve açık renk tonuna sahip kişilerde başarılı sonuç vermektedir. Siyah renkli değil daha açık renkte olan dövmeler için sıklıkla tercih edilen(sarı, kırmızı, yeşil, mavi) KTP Q-Switch Laser etkili olmaktadır. Dövme sildirme uygulaması yaptıracağınız merkez ile iletişim kurup kullanacakları lazer sistemleri hakkında mutlaka bilgi alın. Bu lazer cihazlarından kullanmıyorlarsa yaptıracağınız lazer ile dövme sildirme uygulaması çok başarılı olmayacaktır. Dövmenin tamamen vücuttan atılması henüz mümkün olmamakla beraber %90 ı vücuttan atılabilir. Siyah bir dövmeniz var ise iyi bir lazer sistemi ile dövme sildirme işlemi yaptırdığınızda dövmenin %90 ı silinecek, belli belirsiz bir iz kalacaktır. Zaten genelde dövmesini sildirmek isteyen kişiler dövmenin belli olmasından ya da bir sembolü bir ismi temsil etmesinden şikâyetçi oldukları için bu sonuç bile onları mutlu ve tatmin etmektedir. Dilerseniz dövmenizi sildirme işleminden sonra hiçbir şekilde görünmemesini isterseniz zaten çok az iz kalacağı için kapatıcı uygulayabilirsiniz. Piyasada bulunan hafif bir kapatıcı,  fondöten bile işinize yarayacaktır.

Lazerle Dövme Sildirme Uygulamasını Herkes Yaptırabilir Mi?

Bir sakıncası olmamakla beraber, bazı hastalıklarda uygulama zararlı olabilmektedir.

-Hamile bayanlarda

-Cilt ve deri hastalığı bulunan kişiler

-Açık yaralar üzerine asla uygulama yapılamaz.

-Egzama ve mantar hastalığı olan bölgelere

-Göz ve kirpik çevresine

-Burun ve kulak içi bölgelerine uygulama yapılamaz.