Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (544) 425 23 41 - 0 (312) 425 23 41

Ankara H100 Gençlik Aşısı

ankara h 100 gençlik aşısı

Ankara H100 Aşısı: Gençlik Aşısı

H100 aşısı (gençlik aşısı) cilt gençleştirme kokteylleri içerisinde en yeni ve başarılı medikal estetik tedavi ürünü olarak yerini aldı. Tedavinin başarısının sırrı H100 aşı kokteylin içeriğinde yüksek oranda bulunan hyalüronik asitle birlikte etkili anti-oksidanlardan “mannitol” içermesidir.

 • İçerdiği hyalüronik asit ve mannitol H100 ü diğer birçok gençleştirme tedavilerinden ayırır.
 • Mannitol; hyalüronik asidin cilt dokularındaki normal ömrünün uzamasını sağlar ve ödem çözücü etkisi bulunur.
 • Cildin ihtiyacı olan diğer yapı taşları Peptit, vitamin, aminoasit ve mineraller de H100 aşısı içerisinde kokteyl olarak bulunur.

H100 aşısı (gençlik aşısı) sarkmış, deforme olmuş, kırışıklık oluşmuş ve nemini kaybetmiş ciltlerin nem tutma kapasitesini artırarak cildin ilerleyen yaştan dolayı artık yeterli oranda sentezleyemediği vitamin, mineral, peptit ve aminoasitleri cilt altına dışarıdan hazır olarak verip cildin ihtiyaçlarını gidererek daha canlı, elastik ve genç bir cilt elde edilmesini sağlar.

H100 Aşısının Yani Gençlik İksirinin Kullanım Amaçları,

Gençlik aşısı (iksiri) olarak da bilinen Ankara h100 aşısı, sarkmış ve deforme olmuş bölgelerin sıkılaştırılması ile liftinginin sağlanmasında, derinin nem kapasitesinin yoğun bir biçimde arttırılmasında, yaşlanma belirtilerinin azaltılmasında, cildin daha aydınlık, tazelenmiş, yenilenmiş ve berrak bir görünüme ulaştırılmasında ve kırışıklıkların giderilmesinde kullanılmaktadır.

Gençlik Aşısı: H100 Aşısının Uygulanma Şekli,

Gençlik aşısı (iksiri) olarak da bilinen H100 aşısının uygulaması, bir mezoterapi yöntemi olması sebebiyle diğer mezoterapi yöntemlerinde de geçerli olduğu üzere öncelikle cilt temizlenmeli ve ardından da anestezik krem uygulanarak, otuz dakika kadar streç altında bekletilmelidir. Bu işlemleri takiben cilt tekrar denzenfekte edilerek H100 aşısı olarak da bilinen gençlik iksiri, birer santimetre aralıkları ile bütün bölgeye ve deri içerisine enjekte edilmek suretiyle uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra H100 aşısı uygulaması sırasında son derece ince iğneler kullanılmasına bağlı olarak ve işlem öncesinde de anestezik krem uygulanmakta olması sebebiyle acı ve ağrı hissi en alt seviyededir.

H100 Aşısı: Gençlik Aşısının Kullanım Alanları Ve Uygulanabilir Seans Aralığı,

Gençlik aşısı (iksiri) yani h100 aşısı, dekolte ve el üzerinde uygulanabildiği gibi gıdı, boyun ve yüz bölgesinde de uygulanabilmektedir. Gençlik iksiri olarak anılan h100 aşısının uygulanabilir seans aralığı ise, deri üzerinde yer almakta olan problemlere bağlı olarak genç ciltlerde on dört ile yirmi bir gün aralığında iki seans, orta yaşlı ciltlerde on dört ile yirmi gün aralığında iki ile üç seans arası ve yıpranmış ciltlerde ise, yedi ile on dört gün aralığında üç ile beş seans arası uygulanmaktadır.

Gençlik Aşısı: H100 Aşısının İçeriği;

Gençlik aşısı (iksiri) olarak kabul edilen h100 aşısının içeriğinde hyalüronik asit, Pro collagen peptide, mannitol, hexapeptide-8, pentapeptide-18, b1 ve b6 vitamini, dmae, organic silica ve yedi adet amino asit yani L-methionine, leucine, L-arginine, Lipo aminoacid, tyorsine ve alanine bulunmaktadır. Deride su tutarak, dokuların tamir edilmesi ile ekastikiyetinin artmasına yardımcı olan hyalüronik asit ve ödem çözücü etkisi bulunan ve hyalüronik asidin dokuda ki ömrünü uzatan ise mannitoldur. Kollajen büyüme faktörü olan ve kırışıklıkların açılmasını sağlayan pro collagen peptide ve büyüme faktörü ile yüz mimik çizgilerinin ve kırışıklıklarının açılmasına yardımcı olan da hexapeptide-8’dir. Kas kasılmasının rahatlatarak, kırışıklıkların açılmasına pentapeptide-18 yardımcı olurken, anti oksidan etkisi bulunan ve deri altında bulunan kas dokusunu destekleyerek, sarkmaların azalmasına ve sıkılaşmaya ise dmae yardımcı olmaktadır. Elastik fibrillerin ve kollajenin artmasını sağlayarak, deri tonunun  düzelnmesine organic silica yardımcı olmakta, deride hücre yenilenmesini amino asitler arttırmakta ve anti oksidan etkiye sahip olup, yaşlanma sürecinin gecikmesinde yardımcı olanlar ise b1 ve b6 vitaminleridir.

H100 Aşısı Hangi Durumlarda Kullanılır?

H100 aşısı içeriğinde hyaluronik asit ve etken maddesi şeker alkolü olan mannitol bulunur.  Mannitol en güçlü antioksidanlardan biridir. Mannitol hyaluronik asitle birlikte kullanıldığında hyaluronik dokuda uzun süre kalmasını ve etkisini arttıran özelliğe sahiptir. Mannitol ayrıca diüretik etkisi olduğundan vücutta bulunan ödemleri çözmeye yardımcı olur.

Gençlik Aşısı: H100 Aşısının Etkileri Nelerdir?

Gençlik aşısı (iksiri) olarak kabul edilen h100 aşısı, cilde sağlamakta olduğu içeriğinde bulunan hyalüronik asit ile cildin nemini tutmak ve nem tutma kapasitesi arttırarak, cilde elastikiyet kazandırmaktadır. Aynı zamanda cildin, biyolojik onarım sürecini de hızlandırmaktadır. Ayrıca h100 aşısının içeriğinde bulunan ve cilde sağlanan hyalüronik asidin, ciltte bulunan mevcut ömrünü uzatmaktadır. H100 aşısı ile mimik de dahil olmak üzere ciltte bulunan kırışıklıkların açılmasına ve cilt dokusunun da sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır. Tüm bunların yanı sıra cilt altında bulunan kas dokusunu destekler ve cildin daha yavaş bir yaşlanma sürecine girmesini sağlamaktadır.

H100 Aşısı : Gençlik Aşısı Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Derinin su tutarak nem kapasitesini arttırmak, kırışıklıkları azaltmak ve deriyi sıkılaştırmak gibi etkileri bulunan H100 aşının etkisi çıplak gözle hemen fark edilmektedir. Aşı formunun etkisi ciltte yüzün yukarı doğru yapılanması ve hacim kazanmasıyla hemen etkisini göstermektedir. Uygulamanın yapıldığı ilk 7 gün içinde canlılık ve parlaklık başlar. Canlılık ve parlaklık aylar içerisinde artarak hissedilmeye ve görülmeye devam eder. Günde 2 litre su içildiği sürece aşının etkisi daha uzun süre devam etmektedir. Kırışıkları açısı özelliği olan ACP’nın etkisi hemen ortaya çıkarken, IAL’nin etkisi 24 saat içinde görülmeye başlar. Gözle görünün etkinin ortaya çıkması ise 15 gün içinde gerçekleşir.

Cildin temel yapı taşlarından biri olan Kolajenleri artırmaya yönelik olarak yapılan bir tedavi çeşidi olan H100 aşısı, kişinin durumuna göre uygulanmaktadır. Cildimizin elastikiyetinden sorumlu ana protein lifleri olan kolajenler sayesinde insan cildi daha pürüzsüz ve daha esnek görünür. İnsan cildindeki kolajen formunun yüzde 20’si kolajen tip III, yüzde 80’ni ise kolajen tip I’dir.  25 yaşın üzerinede bulunan kişiler her yıl cildindeki kolajen sayılarının yaklaşık olarak yüzde1,5’ini kaybetmektedir. Bu durum ise ciltteki kırışıklıkların oluşmasına neden olur. Kolajeni oluşturan fibroblast üretimini uyarmak için kolajen aşısı yapılır. Kullanılan madde güvenilir ve yan etkileri olmayan bir madde olduğundan sonuçlar hızlı ve mükemmeldir. Cildin durumu değerlendirildikten sonra kolajen aşısı tek veya birkaç seans şeklinde uygulanır. Cilde parlaklığını geri kazandıran, cildi yapılandıran, elastikiyet veren bir formülasyon olan kolajen aşısı, yeni başlayan veya devam eden yaşlanma belirtilerine karşı mücadele için oldukça etkilidir.

H100 Aşısı: Gençlik Aşısı Hangi Sıklıkla Uygulanmalıdır?

H100 aşısı ciltteki deformasyonun durumuna bağlı olarak doktor veya uzman kişilerin incelemeleri sonucunda kaç seans yapılacağına karar verilir. Cildin kuruluğu ve nem kapasitesi bu konuda bilgi vericidir. Fazla deformasyon olmayan ve genç kişilerde 2 seans yeterli olmaktadır. Seanslar arasında en az 15 gün en fazla 21 gün aralık bulunmalıdır. Orta yaş ve biraz üzeri ciltlerde 2 veya 3 seans uygulanmaktadır. Bu seans aralıkları da aynı şekilde 15 gün ile 21 gün aralığında yapılmaktadır. Daha yaşlı ve deformasyonu fazla ciltlerde ise, 3 ile 5 seans yapılmaktadır. Bu seanslar ise en az 7 gün en fazla 15 gün aralıklarla uygulanmaktadır.

H100 Aşısı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cilde uygulanan diğer mezoterapi yöntemlerinde olduğu gibi H100 aşısından sonra da dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlar arasında;

 • H100 aşısı uygulaması gerçekleştikten sonra ilk 24 saat içinde spor yapılmamalı, aşıdan sonraki 2 gün içinde ağır spor hareketlerinden kaçınılmalıdır.
 • Sauna, hamam kullanımından kaçınılmalı, aşırı sıcak banyo yapılmamalı, aşırı sıcaktan uzak durulmalıdır.
 • Direk güneşe maruz kalınmamalıdır. Güneşten korunmak için kullanılması gereken ürünlerin doktor tarafından belirlenmesi, doktorun verdiği ürünün dışında güneş koruyucu kullanılmamalıdır.
 • Uygulamanın yapıldığı bölgeye sert masaj yapılmamalı, hafif hafif masaj yapılabilir.
 • Aşıdan sonra bölgeye buz uygulamak faydalıdır.
 • Yüzüstü yatılmamalı, en doğru ve faydalı yatış şekli sırt üstüdür.
 • Bol su içilmelidir.
 • Varsa içki ve sigara gibi kötü alışkanlıklar bırakılmalı veya en aza indirgenmelidir.

Başlıca dikkat edilmesi gereken hususlar bunlar olup medikal estetik uzmanının belirlediği farklı durumlar varsa daha güzel sonuç alabilmek için onlara da dikkat edilmelidir.

H100 Aşısı Yan Etkileri

Ciddi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Alerjik reaksiyona neden olabilecek herhangi bir nükleik asit ve protein bulunmadığından son derece güvenilir ve sağlıklıdır. H100 aşısının uygulanması anında, geçici ve anlık olarak beliren kızarıklık, şişlik, hassasiyet ve morluk görülebilir. Yan etkiler kısa sürede geçmektedir. İleri yaşta bulunan kişilerde damarlar zayıf olduğundan morluklar çok çabuk oluşmaktadır. Morluklar kapatılmayacak kadar aşırı olmayıp dileyen kapatıcı kozmetik ürün kullanarak kapatabilir. Dileyenler ise K vitaminli kremler sürerek veya arnika kullanarak geçici yan etkilerden kurtulabilir. H100 aşısının içeriğinde yüksek oranda bulunan hyaluronik asit cilt içerisinde normalde bulunduğu için alerjik reaksiyona sebebiyet verecek bir durum yaşanmaz.

Adres : Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA