Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (546) 763 46 46 - 0 (506) 061 06 06

Karbondioksit (CO2) Lazer İle Genital Beyazlatma

Son Güncelleme : 01.08.2023

Karbondioksit (CO2) Lazer İle Genital Beyazlatma Nedir?

Epilasyon, aşırı jilet kullanımı, doğum kontrol hapı veya esmer bir tene rengine sahip olmak gibi etkenlerden dolayı kadınlarda vajina bölgesinde kararmalar görülebilir. Ancak bu karamaların vajina dışında olması durumunda iyileştirilerek tekrar beyaz haline döndürülmesi Karbondioksit (CO2) lazer ile genital beyazlatma ile mümkündür. Günümüzde tıp alanında ilerleyen gelişmeler sayesinde, pek çok kadın artık bu yöntemle estetik olarak sorunlarını çözebilmektedir. Kararma problemi yaşayan her kadın, kolay ve sorunsuz yapılan bu işlem ile vulva bölgesini gençleştirir.

Lazerle genital beyazlatma nasıl yapılır?

Yaklaşık yarım saat kadar süren bu işlemde anestezik etkiye sahip bir krem kullanılarak oluşabilecek herhangi bir ağrıya karşı tedbir alınır. İşlem sırasında ciltteki epidermis doku soyularak alttan parlak doku çıkarılır. Lazer ışınları genital bölgedeki dermis derisinde bulunan ve renk değişimine neden olan melanin pigmenti içeren melanosit hücreleri yok ederek, beyazlatma sağlar. Genelde tek seansta sonuca ulaşılabilse de, bazı durumlarda süre biraz uzayabilmektedir.

Karbondioksit (CO2) lazer ile genital beyazlatma uygulaması ağrısız ve kolay olduğu için hasta hiçbir rahatsızlık duymamaktadır. Lazer uygulaması ile kesin çözüm sağlanır. İşlemden sonra genital bölgede az bir yanma olsa da, çoğunlukla kadınlar günlük hayatına ve işine geri dönebilmektedir.

Lazerle genital beyazlatma sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Doktorların önerdiği kremler dışında hiçbir şey kullanılmamalıdır. Bölgede oluşan şişlik, kızarıklık, ödem ve su toplaması sonucunda deri kendiliğinden soyularak, dökülür. Altından daha sağlıklı, açık renkli ve parlak deri dokusu ortaya çıkmaktadır. Yeni çıkan bu deri dokusunda 7 ila 10 gün içerisinde bir iyileşme görülür. Bu sürenin sonunda ortaya çıkmış olan bütün olumsuzluklar geçmiş olur.

Lazerle genital beyazlatmanın riski var mıdır?

Hayır, tecrübeli ellerde yapıldığı takdirde hiçbir risk ve zararın söz konusu olmadığı Karbondioksit (CO2) lazer ile genital beyazlatma ile çok iyi sonuçların elde edilmesi sağlanır.

Lazerle genital beyazlatma kimlere uygulanabilir?

Genital bölgesinde koyu renk sorunu yaşayan, hamile olmayan ve 18 yaşından büyük herkese kolaylıkla uygulanabilir.

Son yıllarda çok popüler olan lazerle genital beyazlatma yöntemi ile karamış, esmerleşmiş olan vajinaya beyazlatma, ağartma yapılmaktadır. Başka alternatif yöntemler kullanılsa da lazerin başarısı daha yüksektir. Karbondioksit lazerle beyazlatma işlemlerinde lazer ışığı cildin en alt katmanlarına kadar erişebildiği için etkinliği ve kalıcılığı diğer tedavi yöntemlerine göre daha fazladır. En büyük avantajı hiçbir cerrahi işlemin yapılmadan uygulamanın yapılabilmesidir.