Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (544) 425 23 41 - 0 (312) 425 23 41

Yüz Lazer Epilasyon

Yüz Lazer Epilasyon

Yüz Bölgesi Lazer Epilasyon Uygulaması

Lazer epilasyon yüz bölgesi uygulaması özellikle kadınlar tarafından çok tercih edilen bir uygulamadır. Bu konuda önce çıkan lazer türlerinden birisi de Alexandrite Candela lazer epilasyon ve nd yag lazer epilasyondur. Bu uygulama ile yüz bölgesinde lazer epilasyon yapmak kolay bir işlem haline dönüşmektedir.  FDR tarafından onaylı olan Alexandrite Candela lazer epilasyon uygulaması ile uygulama güven içinde yapılmaktadır. Yüz lazer epilasyon işlemleri çok tercih edilmektedir çünkü hormonsal etkenler sebebiyle yüz çok daha hassastır. Yüze yapılacak işlemlerde dikkatli olunması, uzman kişiler ile bu işlemin yapılması çok daha sağlıklı sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Yüz hassas bir bölge olduğu için dikkatli biçimde bir lazer işlemi yapılmalıdır.

Alexandrite Candela ve Nd Yağ Lazer Uygulaması Nedir? 

Alexandrite Candela lazer alanında en iyi yöntemlerden birisidir. Alexandrite Candela uygulamasında 755nm yayma özelliği yer almaktadır.  Diyot, Alexandrite ve NdYag uygulamaları Alexandrite Candela lazer uygulaması içinde yer alan lazer türleri arasındadır. Yüz Bölgesi için ayrıca Nd Yag Lazer epilasyon da tavsiyeler arasındadır  Bu uygulama ile lazer uygulama sırasında çok fazla ağrı olmamaktadır. Yüz lazer epilasyon uygulamasında ağrının olduğu bilinmekteyken bu yöntemi kullanan kişiler cilt soğutma etkisi ile çok fazla ağrı hissetmemektedir.

Alexandrite Candela lazer uygulamasında çok ısa tüylerde de temizleme yapılmaktadır. Bu sebeple yüzde görülmeyen küçük tüyleri de yok etmektedir. Epilepsi hastaları dışında bu işlem herkese uygulanabilir. Regl döneminde ağrısı çok olan kişilerin de lazere adet döneminden sonra başlaması tavsiye edilmektedir.