Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (546) 763 46 46 - 0 (506) 061 06 06

Ankara Burun Dolgusu

Son Güncelleme : 01.08.2023

Burun dolgusu, ameliyat olmaktan çekinen hastalar tarafından tercih edilmektedir. Ameliyatsız burun estetiği olarak tanınan burun dolgusu, cerrahi işlem gerektirmeden yapılan burun biçimi değişikliklerini ifade eder.  Bu işlem genellikle cilt dolgu malzemelerinin enjeksiyonunu içerir. Cilt dolgu malzemeleri, hyalüronik asit dolgu malzemesi gibi hacim kazandırmak amacıyla değişik yüz alanlarına enjekte edilen ürünlerdir. En çok enjeksiyon yaptığımız yüz bölgeleri arasında; dudaklar, burun kenarları ile ağzın köşeleri arasındaki kırışıklıklar ve yanaklar bulunur. Burun dokusunun doldurulmasına genelde, 20 ile 30 dakika etkili olacak şekilde sürülen bir anestezi kremi ​​ile uyuşturulma sağlanarak başlanır. Daha sonra cerrahımızın ve hastamızın tespit ettiği kilit alanlara dolgunun enjekte edilmesiyle estetik yönden düzelme sağlanır. Enjeksiyon genelde 5-10 dakika sürer ve Ankara burun dolgusu kliniğimizde steril ortamda gerçekleştirilir

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Birincisi, ameliyat olmak istemeyen ya da ameliyatı düşünen ancak şimdilik karara varamamış çoğu hasta için iyi bir alternatiftir. İkincisi, rötuşların gerçekleştirilmesi bizim için çok kolaydır, zira belirli bir bölgeye az miktarda dolgu eklemek amacıyla kolay bir enjeksiyon yapılması yeterlidir. Bu özellikleriyle, burnu, enjeksiyonlarla amaçlanan netice elde edilinceye kadar biçimlendirebiliriz. Ve üçüncü olarak, burun dolgusu cerrahi tekniklere kıyasla daha ekonomiktir.

Burun Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Dolguyu geçici malzeme ile gerçekleştirdiğimizden birkaç ay içinde dolgu malzemesi dağılır ve burun eski haline döner. Burun dolgusunda netice kalıcı değildir. Dolgu malzemelerinin çeşidine göre etki süreleri değişiktir. Sonuçlar; malzeme ve enjeksiyon yöntemine bağlı olarak bir ila iki yıla kadar da sürebilir.  Yöntemin temel sınırlaması, yalnızca dolgunluk eklenebilmesidir. Burun küçültme, ileri boyutta bir tümsek ve aşırı eğiklik varsa, tek başında yeterli olamaz.