Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (546) 763 46 46 - 0 (506) 061 06 06

Ankara Karbon Peeling

Son Güncelleme : 01.08.2023

Ankara Karbon Peeling Uygulaması

Cilt lekeleri özellikleri kadınların muzdarip olduğu problemlerden birisidir. Güneş’in bıraktığı izle, aknelerin cildimizde bıraktığı lekeler gibi birçok leke çeşidi bulunmaktadır. Cildinizdeki lekelerden kurtulmak istiyorsanız, cildinizde ölü deride yer alan lekeleri soyma işlemi yani diğer ismiyle peeling işlemi yaptırmanız gereklidir. Fakat cilt derisinin soyulması hem zaman uygulanabilen bir işlem değil hem de lekelerin tamamen geçmesini sağlamıyor. Karbon peeling diğer peeling işlemlerinden daha farklı uygulanıyor. Karbon peeling, ismi peeling olarak geçmesi sizi korkutmasın cildinizde herhangi bir soyma işlemi yapmıyor. Cildinizi soymak yerine lekelerin bulunduğu üst kısmın lazer yardımıyla buharlaşması ve kaybolmasını sağlıyor. Ciltte herhangi bir tahriş ve soyma işlemi gerçekleşmediğinden cildiniz zarar görüp hassas hale gelmiyor. Hassas bir cilde sahipseniz ve lekelerinizden şikâyetçiyseniz karbon peelingi deneyebilirsiniz.

Karbon Peeling Nasıl Uygulanır?

Kısa sürede lekesiz ışıltıyla parlayan bir cilde kavuşacak bir işlem sizi bekliyor. Karbon peeling uygulamasında cildinize karbon krem uygulaması yapılıyor sonrasında cildinize özel yüksek atımda lazer ışınları veriliyor. Özel karbon içerikli kremi sayesinde cildinize ısıveren lazer atışları ile cildiniz lekelerinden arınıyor. Karbon içeren krem ile lazer atışı birbiriyle etkileşime girdiğinde lekeli olan üst derinin buharlaşması ve kalkması sağlanıyor. Lazer sayesinde ciltteki lekeli cilt gidiyor ve hücre yenilenmesi başlamış oluyor. Lazer aynı zamanda hücre yenilenmesini sağlayan foto aktivasyon etkisine sahip olduğu için cildiniz kendini yenilemeye ve kollajen üretmeye başlıyor. Cildinizin elastikiyeti artıyor ve daha yumuşak pürüzsüz hale geliyor. İşlemin diğer güzel yanı ise sadece 15 dakika sürmesidir. 15 dakika içinde cildinizdeki lekeli cilt buharlaşarak kayboluyor cildinizin daha sağlıklı ve ışıltılı olmasını vaat ediyor. Karbon peeling günlük hayatınızı aksatmayacak kadar kısa bir sürede etkili bir cilt bakımı sağlıyor. Karbon peeling sonrası cildinizde işleme dair bir iz kalmadığı için de güvenle günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

İstediğimiz Sonuca Kaç Seansta Ulaşabiliriz?

Karbon peeling ilk seanstan etkisini gösteren bir uygulamadır. İlk uygulamadan sonra bile cildinize baktığınızda farkı net bir şekilde görebilirsiniz. Fakat karbon peelingin etkisinin daha kalıcı ve uzun süreli etki etmesi için 1-2 hafta aralıklarla beraber en fazla 10 seans olmak üzere devam etmeniz önerilir. Cilt lekelerinin türüne göre değişiklik gösterebileceği için; hormanal sebeplerden oluşan lekelerden melesmada daha uzun süreli seanslar uygulanır. Melesmanın tam olarak iyileşmesi ve sonuç alınabilmesi için 10 seans düzenli bir şekilde uygulanması önerilmektedir. Karbon peelingin etkisi seanslara düzenli katılım yaptığınız takdirde 1-1,5 yıl kadar devam ediyor. Karbon peeling bilinen hiçbir yan etkisi bulunmamakla beraber cilde uygulanan lazer işlemi dolayısıyla ciltte az miktarda pembeleşme görülür. Bunun dışında ciltte hiçbir yan etki gözlemlenmemiştir.

Karbon Peeling Her Mevsimde Uygulanabilir Mi?

Karbon peeling her mevsimde uygulama yapılabilen hızlı sonuç veren, güvenli bir yöntemdir. Karbon peeling sonrası ciltte kızarıklık, kabuklanma, yanık gibi durumlar meydana gelmez. Cildiniz hassas ve beyaz tenliyseniz sadece hafif bir pembelik görülebilir. Peeling işlemlerinin çoğu için kış ayları tercih edilmekte ve beklenmektedir, karbon peelingde yaz kış fark etmeksizin her ayda uygulanabilen bilen bir uygulamadır. Fakat güneşin zararlı ışınlarından dolayı yaz kış kendinizi korumalısınız. Hele ki cildinize ayrı uygulamalar ve bakımlar yaptırıyorsanız cildiniz hassas hale gelebileceğinden daha çok koruma yapmanız daha doğru olacaktır. Uygulama sonrasında güneşin dik geldiği saatlerde güneşlenmemeye özen gösterin. Eğer illa güneşlenecekseniz en yüksek koruma faktörüne sahip güneş kremlerini bolca uygulamayı unutmayın.