Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (544) 425 23 41 - 0 (312) 425 23 41

Ankara Altın İğne

ankara altın iğne

Ankara Altın İğne Uygulaması: Altın İğne Nedir?

Halk arasında “altın iğne” olarak bilinen fraksiyonel radyofrekans yöntemi, cerrahi olmayan bir tedavi şeklidir. Cilt yüzeyindeki birçok sorunun çözümü için kullanılır. Genç yaşlarda akneden sonra oluşan çukurluklar ve pigmentasyonar lekelerle ilgili olarak tedavi olanağı sunar. Orta ve ileriki yaşlarda ciltteki kırışıklıklar ve elastikiyet kayıpların tedavisinde kullanılır. Birden çok işlemin sinerjisine dayandırılan cihazı ameliyatsız yüz germe ve ameliyatsız iz tedavi etme cihazı olarak da tanımlamak mümkündür.

Radyofrekans cihazının altın iğneli başlığı cilde temas ettirildiğinde mikro iğneler otomatik olarak ayarlanan derinlikte cilt içerisine ani bir giriş yapar. Çok sayıdaki altın uçlu mikro iğnelerle cilt üstünde fraksiyonel mikro delikler oluşturur ve sadece iğne ucundan gönderilen cilt üstüne temas etmeyen radyo frekans ile dermiste kollajen ve elastin üretimi tetiklenirken, epidermis ve yüzeyel cilt tabakalarına potansiyel termal hasar verilmez. Amaç verilebilecek en yüksek enerjileri deriye bir zarar vermeden doğrudan cilt altına ulaştırmaktır.

Altın İğne Uygulamasının Kullanım Alanları Nelerdir?

Altın iğneli radyofrekans yöntemi birçok alanda kullanılmaktadır. İzsiz oluşu ve ağrısız olmasıyla dikkatleri çeken altın iğneli radyofrekans yöntemi birçok problemin tedavisinde doktorlar ve güzellik uzmanları tarafından tercih edilmektedir.

  • Cilt kırışıklıklarının tedavisinde
  • Gözeneklerin sıkıştırılmasında
  • Cilt yenilenmesi ve kalitesinin arttırılmasında
  • Yara izi (skar), sivilce izleri ve cilt lekelerinin tedavisinde
  • Gebelik çatlaklarının tedavisinde
  • Yüz, boyun, dekolte bölgesi sarkmalarında
  • Kol ve bacaklarda görülen sarkmaların tedavisinde
  • Kilo alıp verme gibi çeşitli sebeplere bağlı olarak gelişen vücut çatlakların tedavisinde altın iğneli radyofrekans uygulaması kullanılmaktadır.

Altın İğne Tedavisi Nasıl Uygulanır ?

Altın iğne tedavileri günümüzde pek çok alanda uygulanmaktadır. Cilt yüzeyinde meydana gelen kırışıklıklar, gençleştirme işlemleri, dekolte bölgesinin toparlanması, sivilce ve yara izi tedavileri, kollarda meydana gelen sarkmalar, çatlak tedavileri, deri gözeneklerinin sıkılaştırılması, aşırı terleme tedavisi ve akne tedavilerin de altın iğne yöntemi kullanılmaktadır. Altın iğne tedavinin uygulanma yöntemi problemine göre değişkenlik göstermektedir. Genellikle tedavi 15 gün aralıklarla uygulanır. Toplamda üç seans uygulandıktan sonra sonlandırılabilmektedir. Tedavi süreci ve ihtiyaca bağlı olarak seans sayılarının değişkenlik gösterdiği söylenmektedir.  Altın iğne tedavisi acı veren bir işlemdir. Hastanın acıyı hissetmemesi için normal lokal anestezi yapılmaktadır. Bazı durumlarda tedavi uygulanılan bölgeye lokal anestezik kremler de kullanılabilmektedir.  Altın iğne tedavisi sonrasında deri yüzeyinde soyulma ve kızarıklıkların gözlenmesi gibi bir durum söz konusu olmaz. Çünkü tedavide deri altı hedeflenmektedir. Seans sonrasın da uygulanılan bölgede hafif derecede pembelik olması beklenilebilmektedir. Ancak bu durum 3-5 saat kadar sonra kendiliğinden yok olmaktadır. bunun yanında hafif bir ödem oluşa olasılığı vardır. Ancak bu durumun geçmesi de uzun sürmez.  İlk seans geçtikten sonra altın iğnelerin radyofrekans etkilerini görmek mümkündür. Seanslar arttıkça etkiler daha çok belirginleşmeye başlar.

Altın İğne tedavisi ağrı yapar mı?

Altın İğne tedavisi öncesinde lokal anestezik sürüldüğü için bir ağrı ya da ciltte kızarıklık olmaz. Ameliyathane ortamına gerek kalmaksızın klinik ortamda da hastalara rahatlıkla uygulanır. İşlem sonrasında hasta günlük yaşamına geri döner.

Altın İğne tedavisi süresi ne kadardır?

Altın İğne tedavisi süresi, işlem yapılacak alana göre değişir. Sadece yüz çalışılırsa bir saat, yüz ve boyun bir arada çalışılırsa bir buçuk saat, yüz, boyun ve orta dekolte çalışılırsa 2 saat sürer. Prensip olarak tek seansta 2 saatten daha uzun bir süre çalışılmaz.

Altın İğne tedavisi hangi hasta grubuna uygulanabiliyor?

Hem gençlerde, hem orta yaşlarda, hem de ileriki yaşlarda kullanılabilen geniş bir skalası olan bir cihazdır. Genç hastalarda daha çok akne izi ve ameliyat izlerinin tedavisinde kullanılır. Scarlet, lazer ve liposuction tedavileri sonrasında ve gebelik ertesinde cildi sıkılaştırmak amacıyla da kullanılır. Selülit mezoterapisi sonrasında bir 3- 4 seans altın iğne uygulaması yapılarak selülitli alan tamamen temizlenir ve cilt toparlanır.

Altın İğne tedavisi kaç seans yapılır?

Kişiden kişiye değişmekle birlikte genellikle bir ay aralıklarla 3 seanslık bir uygulama yeterlidir. Kadın, erkek farkı gözetmeksizin her mevsimde uygulama yapılır. Kırışıklık tedavisinde mezoterapi ile kombine edilir.

Altın İğne Tedavisi Fiyatları Hakkında

Altın iğne işlemi radyofrekans cihazı aracılığıyla yapılmaktadır. Bu cihaz deri altına uygulanırken oldukça dikkatli davranılması gerekir. Seans sonrasında beklenilen sonucu almak için uygulama hastane koşullarında yapılmalıdır. Steril bir ortamda teknik alt yapı açısında yeterli ekipmanların bulunduğu bir yerde yapılması uygun görülür.  Böylece oluşabilecek yan etkiler ve riskler minimum düzeye indirilmiş olunur.  Firmamızda altın iğne tedavisini başarıyla uygulayan uzmanlarımız ve yeteli sayıda ekipmanlarımız bulunmaktadır. Altın iğne tedavisinin fiyatları uygulama yapılan bölgeye göre değişkenlik göstermektedir. Seans sayısı, işlemin yapıldığı yer ve yıla göre değişkenlik olduğu görülmektedir.

Adres : Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA