Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (546) 763 46 46 - 0 (506) 061 06 06

Ankara Bot0ks

Kırışıklık ya da mimik çizgileri olarak adlandırdığımız oluşumlar bilhassa yaş ile artar. Fazla mimik kullanmak, kasların yapısı ve deri yapısı ile alakalı olarak daha erken belirir ve derinleşirler. Mimikler günlük hayatın vazgeçilmez hareketlerindendir. Mimiklerin derimizde bıraktığı izleri azaltma hedefi ile Bot0ks programları yapmaktayız.

Bot0ks Nedir?

Bot0ksgerçekte; Bot0ks toksin A, Bot0kskasları üstünde gevşetici tesiri olan bir toksinden türetilmiştir. İleri teknoloji laboratuvarlarında toksin sentetik olarak izole edilmiş ve tıbbın tüketimine sunulmuştur. Bot0ksyalnızca estetik hedefli değil değişik tıp branşlarında da sürekli olarak kullanılmaktadır. Bazı nörolojik hastalıklarda meydana gelen spazmların tedavisinde, şaşılık tedavisinde de güvenilir biçimde yıllardır Bot0kskullanılmaktadır. Bot0ksyüzde meydana gelen veya oluşmakta olan kırışıklıkların tedavisi ve önlenmesinde popüler bir yöntemdir. Bot0ksilaç kategorisinde değerlendirilir. Teknik olarak basit görünen Bot0ksprogramları gerçekte, ayrıntılı bir cerrahi anatomi uzmanlığı, bilgi ve deneyim gerektiren bir tedavidir.

Bot0ks Nasıl Yapılır?

Bot0ksmimik kaslarına kıldan ince iğneler ile mikro enjeksiyonlar şeklinde uygulanan bir tedavidir. Bot0ksyardımıyla kas aktiviteleri geçici olarak bloke edilir ve kırışıklık oluşması engellenir. Bot0ksuygulaması öncesi uygulama alanı dezenfektan solüsyon ile temizlenir. Önceden belirlenmiş noktalara mikro enjeksiyonlar yapılır. Bütün yüz Bot0ksprogramının uygulanması 10-15 dakika kadar sürer. Bot0ksardından günlük hayatınıza devam edip işinize gidebilirsiniz. Bot0ksçok ağrılı bir uygulama değildir. Kliniğimizde kullandığımız Bot0ks iğnelerimiz kalınlığı azaltılmış özel iğnelerdir. Bot0kstek seferlik bir tedavi değildir. Her Bot0ksprogramında 4-6 ay etki süresi vardır. Bot0ksbilhassa alın çizgileri, kaş arası çizgisi, kaz ayakları, dudak çizgileri ve boyundaki çizgilerde hem tedavi hem de gelecekte kırışıklık oluşmasını engellemek üzere koruyucu olarak kullanılır.