Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (544) 425 23 41 - 0 (312) 425 23 41

Ankara Burun Dolgusu

ankara burun dolgusu fiyatları 2019

Ankara Burun Dolgusu Uygulaması

Cerrahi müdahale yapılmaksızın gerçekleştirin burun şekli değişiklikleri ameliyatsız burun estetiği ya da Ankara burun dolgusu olarak bilinmektedir. Burun dolgusu uygulaması çoğunlukla cilt dolgu malzemelerinin ejeksiyonunu içermekte ve cilt dolgu malzemeleri, hyalüronik asit dolgu malzemesi gibi hacim kazandırmak adına farklı yüz bölgelerine enjekte edilmekte olan ürünlerdir. En fazla dolgu maddesi enjekte edilmekte olan bölgeler arasında ise yanaklar, nazolabial kıvrımlar ve dudaklar bulunmaktadır. Son yıllarda cerrahi olmayan rinoplasti tekniğinin gelişmesi ile burunda ki dolgu enjeksiyonu ile burunda bulunan girintiler, asimetriler, boşluklar ve kontür eksiklikleri tedavi edilebilmeye başlanmıştır.

Kimlere Burun Dolgusu Uygulaması Yapılmaktadır?

Burun dolgusu uygulaması, burun gelişimini tamamlamış olan ve on sekiz yaşını geçmiş olan herkes için uygun olmasının yanı sıra ayrıca burun dolgusu uygulamasının, çok büyük zararları ya da yan etkileri de bulunmamaktadır. Hatta bazı kişilerde işlem sonrasında morluk görülmesi, uygulamanın tek yan etkisidir. Yalnızca dış görünümün dizeltilmesi amacıyla yapılan burun dolgusu işleminden burun fonksiyonlarını düzeltmesi beklenmemeli ve ameliyatsız bir uygulama olduğu için burun estetik ameliyatının yaşatabileceği acıya oranla sadece hafif bir batma hissi yaşanabilecek bir uygulamadır.

Burun Dolgusu Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Burun dolgusu uygulaması, kişilere pek çok avantajlar sunmakta ve burun dolgusu uygulaması esnasında hiç bir şekilde anestezi uygulması yapılmaz. Burun dolgu uygulaması on ile on beş dakika gibi oldukça kısa bir sürede gerçekleşir ve işlem esnasında vücut üzerinde kalıcı olabilecek her hangi bir iz bırakma gibi riskide olmamaktadır. Ayrıca, burun dolgusu işlemi ardından herhangi bir iyileşme sürecide gerekmemektedir. Burun dolgusu uygulaması ameliyatı düşünen ama henüz karar vermemiş olan ya da ameliyat olmak istemeyen kişiler için iyi bir seçenektir. Ayrıca burun dolgusu uygulaması ile rötuşların gerçekleştirilebilmesi oldukça kolaydır. Bunun nedeni ise belirli bir bölgeye az miktarda dolgu eklemek adına basit bir enjeksiyon yapılması yeterlidir. Bu özellikleri sayesinde burun şekli enjeksiyonlar ile arzu edilen sonuç elde edilinceye kadar şekillendirilebilir ve burun dolgusu uygulaması cerrahi yöntemlere oranla daha ekonomiktir.

Burun Dolgusu Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Öncelikle burun dolgusu yaptırmaya karar vermiş bireyin tüm talep ve istekleri dinlenir, düzeltilmesi gereken noktalar net olarak belirlenir. Burun dolgusu estetiğinde esas amaç hem burun dolgusu yaptıracak olan kişinin sonuçtan memnun kalmasını sağlamak hem de buruna altın orana uygun bir görünüm ve estetik kazandırmaktır. Dolgunun uygulanacağı bölgeye ve/veya bölgelere karar verildikten sonra burun dolgusu işleminin acısız olması için anestezik (ağrı hissini azaltan/yok eden) kremler uygulanır. Bölgenin işlem süresince hissiz kalması sağlanır. En fazla 20-30 dakika süren uyuşma sürecinin akabinde belirlenen bölgelere iğneyle enjeksiyon sağlanır. Burun dolgusu işlemi yaklaşık 5-10 dakikalık bir işlemdir. Ve toplam 40 dakikalık süre sonunda dolgu işlemi tamamlanmış olur. Burun dolgusu işlemi için bahsedilen süreler ortalama olarak verilmekle birlikte bölgenin uyuşma süresi, enjeksiyona ihtiyaç duyulan bölge sayısı gibi etkenlerle bu süre uzayıp, kısalabilmektedir. Burun dolgusu işlemi sonrası ise çok daha rahat bir süreç başlar. Ameliyatsız burun estetiği olan burun dolgusu herhangi bir hastahanede yatma süreci gerektirmez. İşlem sonrası günlük hayatınıza hemen geri dönersiniz.

Burun Dolgusu Uygulamasının Kalıcılığı;

Burun dolgusu uygulaması, enjeksiyon teknikleri ile ameliyat yapılmaksızın sahip oldukları burun görünümünü düzeltmek isteyen hastalar ile iyi sonuçlar alması ile ünlü olmuştur. Ancak burun dolgusu yöntemi, burun oranında küçültme isteyenler için uygun değildir. Burun dolgusu uygulamasında kullanılan enjeksiyon malzemesi ya hyalüronik asit ya da kişinin kendi vücudundan elde edilmekte olan dermal dolgu malzemesidir. Burun dolgusu uygulamasının kalıcılığı veya diğer bir deyişle ömrü, kullanılmakta olan enjeksiyon malzemesinin özelliğine ve kalitesine bağlıdır.

Burun Dolgusu Uygulamasının Dezavantajları Nelerdir?

Burun dolgusu uygulamasının temel olarak iki dezavantajı bulunmakta ve ilk dezavantajı ise sonucun kalıcı olmamasıdır. Ayrıca kullanılmakta olan dolgu maddelerinin türüne göre etki süreleri de farklılık göstermektedir. Burun dolgusu uygulamasında, enjeksiyon tekniği ile kullanılan dolgu maddesinin çeşidine bağlı olarak sonuç, bir yıl ya da iki yıl kadar sürebilmektedir. Burun dolgusu uygulamasının ikinci dezavantajı ise tekniğin esas sınırlaması yani sadece hacim eklenebilmesidir. Burun dolgu uygulamasında burun küçültme yapılamamakta ve ileri düzeyde tümsek ya da aşırı eğrilik mevcut ise tek başına dolgu enjeksiyonu yeterli olamamaktadır. Bu sebeple de burun dolgusu uygulaması her durum için uygun değildir ve burnun bazı kusurları bu yöntem kullanılarak düzeltilememektedir. Ancak  yine de burun dolgusu uygulaması ile ameliyat ile yapılabilecek olan pek çok sorun düzeltilebilir ve çok yönlü bir tekniktir.

Burun Dolgusu Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Burun dolgusu yaptırmadan önce yapılan ortamın bir klinik olması ve gereken tüm hijyenik şartların yerine getirilmesi en önemli ayrıntıdır. Bunun dışında işlemin kalıcılığı, işlem sonrası dikkat edilecek konular gibi detayları hekiminizle netleştirmeniz gerekir. Burnunuza uygulanacak enjeksiyonun içeriğinde ise insan biyokimyasına uyumlu dolgu malzemesi ve hyalüronik asit bulunur. Bu tarz dolgu malzemeleri cerrahi operasyon içermeyen dudak kalınlaştırma veya çene dolgusu gibi işlemlerde halihazırda yıllardan beri kullanılan güvenli bir maddelerdir. İşlemi yaptırmak isteyenlerin bilmesi gereken başka bir önemli nokta ise işlemin hangi sorunlara çözüm bulduğudur. Burun dolgusu burun ucu düşüklüğü, burun deliği genişliği, burun kemeri bozukluğu gibi sorunlara çözüm olmaktadır. İşlemi yaptırmak isteyen hamile kadınların kafasına takılan konu ise işlemin hamilelik döneminde uygulanıp, uygulanamayacağıdır. İşlemi hamilelik öncesi yaptıranlar hamileliği boyunca burun yapısına bağlı olarak genellikle bir sorun yaşamazlar fakat hamilelik döneminde yapılacak bir işlem tıbbi olarak kesinlikle önerilmemektedir.

Burun Dolgusu, Ameliyatsız Burun Kaldırma Sağlar mı?

Burun ucu düşük kişilerde sadece burun ucuna yapılacak dolgu ile doğal bir şekilde, cerrahi operasyona gerek kalmadan burun ucu kaldırılmış olur. Bu sayede işlem, daha kalkık burna sahip olmak isteyen hemen her bireye rahatlıkla uygulanabilir. Bireyler bu işlem sonucunda memnuniyet verici sonuçlar elde ederler.

Burun Dolgusu Revizyon Burun Estetiği Sayılır mı?

Geçirdiğiniz cerrahi burun estetiğinden memnun değilseniz ve ikinci bir ameliyat ki bu ameliyat tıbbi açıdan revizyon burun estetiği olarak adlandırılmaktadır. Bu estetik operasyon için ayıracak vaktiniz yoksa veya tekrar ameliyat olmak istemiyorsanız burun dolgusu sizler için ideal bir yöntemdir. Burnunuzda sorun gördüğünüz noktalar burun botoksu veya burun dolgusu işlemiyle düzeltilir.

Burun Dolgusu Fiyatları

Burun dolgusu fiyatları burunun tipine ve buruna kullanılacak olan dolgu miktarına göre değişir. Bu da bir muayene sonrasında ancak belirlenebilir. Klasik cerrahi ameliyata göre çok ama çok daha ucuz bir işlemdir. Maliyeti cerrahi yönteme göre çok düşüktür. Ama burun yapınızı tam olarak görmeden net bir fiyat vermek mümkün değildir. Bize İnternet üzerinden burun şeklinizi göndermeniz durumunda da burun dolgusu işlemi fiyatını rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Adres : Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA