Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (546) 763 46 46 - 0 (506) 061 06 06

Ankara Çatlak Tedavisi

Çatlak Tedavisi Nedir ?

Çatlak tedavisi günümüzde pek çok kimse tarafından uygulanmaktadır.  Oldukça etkili bir yöntem olmakla birlikte kadınların çatlak problemlerini de ortadan kaldırmıştır. Ayrıca ciltte meydana gelen izlerin ortadan kaldırılmasında da etkilidir. Ankara da çatlak tedavisini uygulayan pek çok cilt merkezi bulunmaktadır. Ancak bunların arasında firmamız en güvenilir ve en tecrübeli tedaviyi uygulamaktadır. Vücutta oluşan izler genellikle kesi, yanma ve darbe gibi fiziksel koşulların hasar vermesi neticesinde cilt dokusunda ki onarım hücrelerinin işlevselliğini kaybetmesiyle oluşur.  Çatlaklar ise vücutta farklı bir oluşum yolu izlerler. Vücudun belirli bir esneme kapasitesi ve genişleme hızı bulunmaktadır. Genişleme hızına esneme kapasitesi yetişemediğinde çatlaklar oluşmaktadır. Genellikle hamilelik, ergenlik ve hızlı kilo alıp verme durumlarında deri yüzeyinde çatlaklar meydana gelmektedir. Tıp alanında çatlakların giderilmesi için pek çok yöntem uygulanmaya başlanmıştır. Son zamanlarda lazer teknolojisi aracılığıyla uygulanan çatlak tedavisi oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Medikal estetik bir uygulama olan çatlak tedavisi firmamıza uzman ekibimizle birlikte steril ortamda yapılmaktadır.  Çatlak tedavisinin temel amacı lazerden elde edilen enerjinin kullanılarak çatlakların bulunduğu bölgeyi iyileştirip deri altında bilinçli olarak berelenme meydana getirerek cildin yenilenmesini kontrol bir şekilde sağlamaktır. Böylelikle kişinin doğasında bulunan onarım sürecide başlanmış olacaktır. Fazladan bulunan onarım hücreleri çatlakların bulunduğu bölgede iyileştirme meydana getirmektedir.

Çatlak Tedavisi Nasıl Uygulanır ?

Çatlak tedavisi uygulanmadan önce hastayla konuşulmalı ve istekleri konusunda bilgilendirilme yapılmalıdır. Yapılan uzun araştırmalar neticesinde çatlak tedavisinde en uygun yöntemin lazer aracılığıyla tedavi uygulanması  olduğuna karar verilmiştir. Çatlak tedavisinin ilk aşamasında uygulanılan bölgesinin hijyenik açıdan uygun olması için temizlenmesi gerekir. Tedavi esnasın da hasta acı, ağrı duymasını engellemek amacıyla lokal anestezi kremleri sürülmelidir. Kremler ortalama olarak yirmi dakika içerisinde etkisini göstermeye başlayacaktır.  Sonrasında tedaviye başlanmalıdır. Öncelikli olarak tedavi esnasında kişinin yapısal özellikleri dikkate alınmalıdır. Çatlak bulunan bölgenin derinliğine ve niteliğine göre atım, sıklık ve dalga boyu gibi fonksiyonlar lazer cihazından seçilmelidir. Lazer cihazıyla birlikte çatlakların bulunduğu bölgeye cildin dış yüzeyi üzerinden atım yapılmaktadır. Her bir seans ortalama olarak 40-45 dakika sürmektedir. Seans sonrasında hasta normal yaşantısına geri dönebilmektedir. Sosyal hayatında herhangi bir aksama olmamaktadır.  Bazı durumlarda cilt yüzeyleri hassas ise hafif derece kızarıklıkları oluşabilmektedir. Ancak bu durum birkaç gün içerisinde ortadan kalkar. Hastanın yapısına bağlı olarak tedavinin seans sayısı belirlenir. Duruma göre 1-3 seans arasında değişebilmektedir. Tedavi sonrasında güneşten korunma ve bakım teknikleri  konusunda hasta bilgilendirilmelidir.

Çatlak Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar ?

Her tedavide olduğu gibi çatlak tedavisinde de dikkat edilmesi gereken durumlar bulunmaktadır. Öncelikli olarak uygulama yapılmadan önce mutlaka uzman doktorlar birlikte ayrıntılı bir şekilde konuşulmalıdır.  Çatlak tedavisinin tedavi süreciyle alakalı gerekli bilgiler alınmalıdır. Sonrasında ise kontroller aksatılmaması gerekir. Uygulama sırasında güvenilir ve etkin cihazlar kullanılmalıdır. Tedavi hijyenik bir ortamda olmalıdır. Aksi takdirde olası yan etkiler veya riskler meydana gelebilmektedir. Çatlak tedavisinin ücretleri seans sayısına ve süresine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.  Hastanın tedavi olma sebebi, doktor muayenesi sonucunda koyulan teşhis ve kişinin fiziksel özellikleri gibi fonksiyonlar fiyatın değişkenlik göstermesine sebep olmaktadır.  Firmamızda bulunan tecrübeli uzman ekip ve kaliteli ekipmanlar hastaların memnun bir şekilde ayrılmasını sağlamaktadır. Müşteri memnuniyeti her zaman ilk sırada olmakla birlikte hastanın sağlığına gerekli özen gösterilmektedir. Kesintisiz olarak sağladığı hizmeti ve hijyenik ortamıyla olumlu yorumlar almaktadır.