Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (546) 763 46 46 - 0 (506) 061 06 06

Çene Dolgusu

çene dolgusu

Ankara Çene Dolgusu Uygulaması

Çenedeki geriliğin veya çıkıntılı halin yüzün dış görünümünde şekil bozukluğu yaratması halinde bu bozukluğun giderilmesi için uygulanan tedavi yöntemine “çene dolgusu” denmektedir. Operasyon esnasında yalnızca hastanın çene kısmı lokal anestezi tekniği kullanılarak uyuşturulmakta ve çene kısmına belirli bir hacimde dolgu maddesi enjekte edilmektedir. Dolgu maddesi her dolguda olduğu gibi bu dolguda da hyaluronik asit vb. maddelerdir.

 

Çenede Görülen En Yaygın Şekil Bozuklukları;

Çenede görülen en yaygın şekil bozuklukları arasında çene büyüklüğü, hacim eksikliği, çene altı sarkmaları ve çene hattı çizgisi belirsizliği şeklindedir. Kişiler, yüz ile uyumsuz boyun şeklinden, büyük çeneden, zayıf çeneden, gıdı adı verilen çene altında ki bölgenin sarkan ve kırışan boyun derisinde de şikayetçi olunabildiği gibi çene ucunda ki gamze benzeri çizgiler ve çene hattı çizgisinin belirsiz olması da en sık görülen estetik şikayetler arasında yer almaktadır.

 

Neden Çene Dolgusu Yapılır?

Genellikle yüz bölgesinde bulunmakta olan cilt kırışıklarını veya cilt çukurlarını doldurmak ve yüz bölgesinde mevcut bulunan hacim eksikliklerini doldurarak gidermek maksadı ile kullanılmakta olan estetik cerrahi yöntemi dolgu enjeksiyonlarıdır. Derinin altına enjekte edilmekte olan dolgu maddesi sayesinde dolgu uygulaması yapılan alanı dolgunlaştırarak yükselir ve dolgu enjeksiyonunun etkisi de kullanılmış olan ürünün niteliklerine göre belirli bir süre içerisinde ortadan kalkar. Dolgu malzemelerinin enjeksiyonu ile artan çene projeksiyonu sayesinde, daha V biçimine sahip bir yüz şekli oluşturabilir ve bu durumda çenenin oranları, yüzün diğer özellikleri ile uyumlu bir hale getirerek yüzün genel estetiği arttırılabilir.

 

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çene dolgusu uygulamasında öncelikle hastanın çenesi lokal anestezi kullanılarak uyuşturulmakta ve sonrasında uygulamaya özgü iğne aracılığıyla dolgu malzemesi enjekte edilmektedir. Bu dolgu işlemi yüz kısmına yapılan diğer işlemlerle aynı özellikleri taşımaktadır. Çene dolgusu sonrası kişinin dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar hastanın yaşantısını ve günlük hayatını etkileyecek düzeyde değildir. Çene dolgusu uygulaması diğer uygulamalarda olduğu gibi herhangi bir yan etkisi bulunmamakta olup yapılan işlem risk teşkil etmemektedir. Bu nedenle dolgu uygulamaları estetik bir görünüme kavuşmak ve güzel görünmek için sıklıkla yaptırılan uygulamalardandır.

Çene dolgusu işlemi diğer dolgu işlemleri ile aynı anda yapılabileceği gibi tüm problemler göz önünde bulundurularak tek başına da yapılabilecek bir uygulamadır. Yüz bölgesindeki hareket eden bir bölge olduğu için güzellik sorunlarının giderilmesinde ameliyatsız dolgu işlemi yapılabilmektedir. Çene dolgusu güzel ve bakımlı bir yüz hattına sahip olmak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Çene dolgusu güzellik açısından çene bölgesinde gerilik ve çıkıntılar şeklinde şekil bozukluğu olan ve yüzde simetrik durmayan çenelere uygulanmaktadır. Çene dolgusu işleminde ağrı ve acı hissi oluşmadığı kişiler tarafından daha fazla tercih edilmekte ve ameliyatsız estetik operasyonları arasında yerini almaktadır. Çene dolgusu yapılan kişi uygulama sonrası hayatına kaldığı yerden devam edebilmektedir. Estetik bakımdan bu bölgedeki tek sorun kırışma veya çizgiler ise botoks işlemi bu operasyonda tek başına yeterli olmaktadır. Çene dolgusu dış görünüşüne ve yüzüne önem veren kadınların yanı sıra erkekler tarafından da çok sık tercih edilmektedir.

 

Ankara  Çene Dolgusu Seans Süresi Ve Anestezi Uygulaması,

Çene dolgusu uygulaması anestezi gerektirmeyen bir uygulama olmakla birlikte, uygulama yaptıran kişi tarafından talep edilmesi halinde lokal anestezi kullanılarak cilt uyuşturulmaktadır. Çene dolgusu uygulaması sırasında dolgu malzemesi, cilt altına küçük iğneler kullanılarak enjekte edilmekte ve seans ortalama on beş dakika kadar sürmektedir.

 

Çene Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Kalıtımsal estetik özellikler üzerinde oldukça önemli bir etkiye sahip olup çenede bulunan kusurların düzeltilmesinde dolgu, liposuction ve cerrahi müdahale teknikleri kullanılabilir. Tüm kişiler için çene çizgisini arttırmaya yönelik tek bir yöntem mevcut olmadığı gibi ameliyatsız ya da ameliyatlı yöntemler de değişkenlik gösterebilmektedir. Çene düzeltmede kullanılan cerrahi yöntemler, kalıcı çözümler sunmakta ama iyileşme süreci ve anestezi gerektirmektedir. Cerrahi olmayan yöntemler yani liposuction ve Ankara çene dolgusu gibi yöntemler ise pratik ve hızlı çözümler sunmasının yanı sıra iyileşme süresi de gerektirmemektedir. Ayrıca anestezi ve ameliyat korkusu bulunanlar için ve iyileşme süreci adına yeterli zamana sahip olmayan kişiler için ideal bir yöntemdir. Ayrıca cerrahi yöntem düşünen kişiler için de cerrahi olmayan yöntemler bir tür ön deneme sürecine sahip olabilmelerini sağlamaktadır.

 

Çene Dolgusu İle Hangi Estetik Problemler Tedavi Edilmektedir?

 • Çene hattının belirgin olmaması
 • Çene ve çevresinde meydana gelen sarkmalar
 • Çenenin geride veya çıkık olması
 • Çene ucunun simetrik olmaması
 • Çene ucunun çok sivri olması
 • Çene ucunun aşırı geniş olması
 • Çene ucunda geniş çukurluk bulunması

 

Çene Dolgusunun Faydaları Nedir?

 • Çene dolgusu işlemi çene hattı açık bir görünüm kazanmakta ve yüzün genç bir görünüme kavuşması sağlamaktadır.
 • Çene dolgusu işlemi sonrası yaygın ya da oval bir yapıya kavuşturulan çene yüze güzel bir görünüme kazandırmaktadır.
 • Çene dolgusu sonrası çene kısmı arkada duran ya da çıkıntılı olan hastaların bu sorunları giderilerek yüzlerinin hoş bir görünüm alması sağlanmaktadır.
 • Çene dolgusu, çenedeki derin çukurluk bayanlara erkekmiş gibi bir görüntü verdiği için dolgu işlemi ile bu çene yapısı değiştirilebilmektedir.

 

Çene Dolgusu Kalıcılığı ve İşlem Süresi

Çene dolgusu ameliyatsız bir uygulama olduğu için çok kısa süren bir işlemdir.  Çene dolgusu operasyonundan sonra uygulama bölgesinde hafif kızarıklık ve şişlik görülse de kısa süre içinde geçmektedir. Çene dolgusu operasyonundan 7-10 gün sonra ilk kontrol yapılmakta ve yaklaşık 3-4 gün içinde etkisini tam olarak göstermektedir. Çene dolgusu sonrası günlük yaşantıya kaldığı yerden devam edilebilmektedir.

Ankara Çene Dolgusu Fiyatı Nedir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu sebeple 0 (544) 425 23 41 no’lu telefondan kliniğimizi arayarak “Çene Dolgusu” fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Adres : Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA