Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (546) 763 46 46 - 0 (506) 061 06 06

Ankara Dövme Sildirme

çene dolgusu

Ankara Dövme Sildirme Uygulaması

Dövme yaptırmak, farklı sembolleri vücutta taşımak artık çok popüler hale geldi. İnsanlar sevdiklerinin isimlerini, ya da kendilerine özel gelen sembolleri vücutlarına dövme yaptırarak taşımak istiyorlar. Dövme yaptıranların, dövmeyi vücutlarında ne kadar taşıyabildiklerini gösteren bir araştırma yapılmış. Sonuçlar oldukça ilginç görünüyor. Dövme yaptıran insanlardan %50 si daha sonra dövmeyi sildirmek istiyor. Bir hevesle ani bir karar üzerinde yeterince düşünmeden yaptırılan hiç var olmamış gibi sildirilmek isteniyor. Yaptırılan dövmeden kurtulmak mümkün fakat her dövmeden kurtulmanız mümkün değildir. Siyah ve gri renge sahip dövmelerin silinmesi daha kolay olurken renkli dövmeler özellikle mavi ve yeşil renge sahip dövmelerin vücuttan silinip atılması zaman ve emek istiyor. Dövme silmeye yaran cihazlar kontrasta odaklanırlar. Bu şu anlama gelir ten renginiz açık renk ve yaptırdığınız dövme simsiyah ise başarılı bir işlem gerçekleşir. Fakat ten renginiz biraz daha koyu ve dövme de renkli ise oldukça uzayacak seanslar sizi bekliyor demektir. Dövmenizi sildirmek istediğinizde gideceğiniz hiç bir merkez size dövmenizin %100 silinebileceğinin garantisini vermez. Çünkü mutlaka dövmenizden geriye %10 luk belli belirsiz bir iz kalacaktır. Fakat dövmesini sildirmek isteyenlerin asıl sildirme amacı artık o sembolü veya ismin görünmesini engellemektir. Zaten dövmenin büyük bir kısmı görünmez hale geleceği için sorun olmayacaktır. Yüksek dalga boyları ile çalışan cihazlar dövmenin boya moleküllerini parçalayarak yok edilmesini sağlar. Dövmelerini sildirmek isteyenler hemen dövmeden kurtulmak istemekte tek seansta sonuç beklemektedir. Bu oldukça yanlış bir tutum olmakla beraber üst üste silme operasyonu olduğunda vücutta bazı komplikasyonlar görülebilir. Bu nedenle tedbir amaçlı uygulamalar arasında en az 4-6 hafta aralıklı olarak yapılmalıdır. Cilt ile kontrast oluşturan siyah dövmeler daha az seansla, yeşil mavi gibi renkli dövmeler ise biraz daha fazla seans ile silinir.

Hangi Bölgedeki Dövmeler Kolay Silinir?

Vücudun ayak ve kol kısımlarının uçlarında yer alan dövmeler diğer bölgelere nazaran daha kolay silinmektedir. Dövme kalbe ne kadar yakın ise kan akışı daha hızlı olduğu için daha hızlı silinme işlemi gerçekleşir. Kan dolaşımının daha az olduğu bölgelerdeki dövmeler silinirken direnç gösterir. Bu sebeple daha çok seans ve zaman gerektirir.

Aynı zamanda dövmenin ne profesyonellik ile yapıldığı da önemli bir faktördür. Dövmenizi profesyonel birine yaptırdıysanız sildirmeniz daha kolay olacaktır. Kullanılan boyaların kalitesi de oldukça önemlidir. Yoğunluğu fazla olan boyalar parçalanırken direnç gösterebilir.

Dövme Silindikten Sonra Cilt Rengi Değişir Mi?

Evet, dövme silme işleminden sonra o bölgenin renginde koyulaşmalar ve açılmalar görülmektedir. Dövme silme işleminde kullanılan titanyum o bölgede kararmalara sebep olsa da, ilerleyen seanslarda kararmalar kendiliğinden geçmektedir. Bu cilt renginde değişiklik altı ay ile on iki ay arasında eski haline dönmekte iyileşmektedir. Eğer cilt tonu değişikliği daha uzun sürdürdüyse mutlaka bir doktora görünmelisiniz. Aynı şekilde cilt tonu daha koyu olan insanların cildinde de açılmalar ve solmalar görünmektedir. Bu yüzden önce küçük bir alanda deneme yapıp sonrasında uygulama yapmak daha akıllıca olacaktır.

Dövme silme sonrasında oluşabilecek komplikasyonlardan biri de yanıklar ve keloid isimli kabarık lezyonlar olabilmektedir. Bu sebeple dövmenizi sildirmek istiyorsanız bu tür yan etkilere maruz kalmamak adına iyi bir doktor ile görüşmeniz gerekmektedir. Dövme sildirme işlemi sonrasında doktorunuzun tavsiye ettiği kremleri ve ürünleri de düzenli kullanmanız o bölgeye hassas davranıp tahriş etmemeniz gereklidir. İyi bir doktor ve sonrasında doktorun tavsiyelerine uyarak en az yan etki ile dövmenizden kurtulabilirsiniz.