Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (544) 425 23 41 - 0 (312) 425 23 41

Ankara Dudak Dolgusu

ankara dudak dolgusu

Ankara Dudak Dolgusu Uygulaması

Daha çekici dudaklara kavuşmak ve yüzünüze gençliğin dokuşunu katabilmek için Ankara dudak dolgusu uygulamasından faydalanabilir ve hyalüronik asit içeriğine sahip dolgular sayesinde ince dudaklara nem ve hacim kazandırabilmek mümkündür. Yüze daha genç bir görünüm kazandırabilmenin ve daha çekici dudaklar yaratabilmenin en kolay yolu hyalüronik asit içerikli dolgu maddeleridir. Dolgu uygulamaları, yapısal açıdan ince dudaklara daha dolgun bir görünüm sağlanamasının yanı sıra yıllar içerisinde incelen dudaklara da eski hacmini kazandırabilmenin en etkili yoludur. Dudak dolgusu uygulamasında kullanılmakta olan teknikler yıllar içerisinde gelişmiş ve bu sayede de daha doğal dudak dolgu uygulamalarını mümkün kılmıştır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu uygulamasında son derece güvenli olan ve ayrıca pek çok uygulamada kullanılmakta olan Hyalüronik Asit maddesi kullanılmaktadır. Dudak dolgusu uygulamasında kullanılmakta olan Hyalüronik Asit, dudakların kalınlaştırılmasında, yüzeyde ki derin kırışıklıkların düzeltilmesinde ve derin yara izlerinin de düzeltilmesinde sıklıkla kullanılmakta olan bir maddedir. Blok anestezi ile uygulanmakta olan Ankara dudak dolgusu uygulamasının ardından yirmidört saat sürebilen bir şişme görülebilmekte ve oluşabilecek olan kızarıklık ile şişme iki saat içersinde düzelmektedir.

Dudak Dolgusu Uygulaması Hangi Amaçlar İçin Kullanılmaktadır?

Dudak dolgusu uygulaması, dudak kontürünü belirginleştirme, dudak dolgunlaştırma, dudaklar da mevcur bulunan asimetriler, dudak şekillendirme, dudak üzerinde bulunan ince çicgilerde ve dudak kenarında bulunan sarkmalarda kullanılmaktadır.

 Dudak Dolgusu Uygulamasının Kalıcılığı,

Dudak dolgusu uygulamasında, hastanın kendi yağ dokusunun kullanılması sayesinde kalıcı dudak dolgusunun sağlanabilmesi mümkündür. Dudak dolgusu uygulaması sırasında belirgin bir iz kalmamakta ve hastanın kendi vücuduna ait olan doku kullanıldığı için de herhangi bir reaksiyon riski oluşmamaktadır. Ayrıca Ankara dudak dolgusu uygulaması sonrasında doğal bir görünüm elde edebilmek son derece önemlidir ve bu nedene bağlı olarak yapılacak olan dudak dolgusu uygulamasından en verimli sonuç ile istenilen sonucun elde edilebilmesi adına uygulamanın, alanında uzman plastik cerrahlar ya da dermatologlar tarafından yapılmasına dikkat edilmelidir. Bir diğer husus da dudak dolgusu yaptırılırken, abartılı bir görünümden kaçınarak doğallıktan ödün verilmemesi gerektiğidir ve en iyi sonuçlar da minik dokunuşlar ile elde edilmektedir.

 Dudak Dolgusu Uygulaması Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler,

Dudak dolgusu uygulamasını takiben en az iki saat süre ile herhangi bir şey içilmemeli ve yenmemelidir. Ayrıca dudak dolgusu uygulamasının gerçekleştirildiği gün, dudaklara ruj ya da parlatıcı sürülmemesi gerekmektedir.

 Dudak Dolgusu Uygulaması Güvenli Mi?

Dudak dolgusu uygulamasında hyalüronik asit bazlı materyaller kullanılması sebebiyle son derece güvenli bir uygulamadır. Dudak dolgusu uygulamasının ardından kızarıklık, hafif bir şişlik veya morarma gibi etkiler görülse de, bu etkilerin tamamı en fazla bir kaç gün içerisinde tamamen geçmektedir. Dudak dolgusu uygulamasında kullanılmakta olan hyalüronik asit, vücutta doğal olarak bulunan bir madde olması nedeniyle herhangi bir olumsuz yan etkisi bulunmamaktadır.

  Dudak Dolgusu Uygulaması Sonrasında Dudaklar Yapay Görünür Mü?

Dudak dolgusu uygulamasının, doğru bir teknik kullanılarak ve işinde deneyimli bir estetik uzman tarafından gerçekleştirilmesi halinde oldukça doğal bir görüntü elde etmek mümkündür. Yapay görünen ve fazla şiş dudak dolguları, dudağa gereğinden fazla dolgu maddesinin enjekte edilmesinden veya dolgu maddesinin yanlış bir noktaya enjekte edilmesinden kaynaklanmaktadır. Kimi hastalar, sonuçların ne kadar kötü olabileceğini tahmin edemeden abartılı dudaklar isteyebilir ve bu noktada uygulamayı gerçekleştirecek olan doktorun, hastayo doğru yönlendirebilmesi oldukça önemlidir.

Dudak Dolgusu ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

1. Dudak dolgusunun yan etkisi bulunuyor mu?

Dudak dolgusu günümüzde güvenilir bir şekilde uygulanmaktadır. Alanında uzman doktorlar tarafından doğru madde ve materyaller ile gerçekleştirilen dudak dolgusu işlemlerinde herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Ancak işlem sonrasında birkaç gün iz, şişlik ve morluk gibi komplikasyonlar yaşanabilmekte ve zaman içerisinde bu problemler kendiliğinden geçebilmektedir.

2. Dudak dolgusuna ne zaman başlanmalıdır?

Dudak dolgusu geçici özelliği bulunan bir uygulamadır. Bu nedenle tekrar yaptırılması gerekebilmektedir. Pek çok kadın dudak dolgusu yaptırmak için en uygun zamanı merak etmektedir. Her kadının doku yapısı ve yaşına bağlı olarak dudak dolgusunun etkisi farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle uzman bir doktor tarafından gerçekleştirilecek ayrıntılı muayene sonrasında dudak dolgusu için en uygun yaş aralığı belirlenebilmektedir.

3. Dudak Dolgusu Belli Olur mu?

Dudak dolgusu işlemi alanında uzman doktorlar tarafından uygulandığı zaman oldukça doğal görünmektedir. Bu nedenle dudak dolgusu yaptırıldığı da anlaşılmamaktadır. Ancak dudak dolgusunun nitelikli bir şekilde uygulanmaması, sonrasında masajın doğru bir şekilde yapılmaması gibi nedenler ile dolgu yaptırıldığı belli olabilmektedir.

4. Dudak Dolgusu ile Birlikte Hangi Uygulamalar da Yaptırmalıyım?

Yüz bir bütün olarak ele alınmalıdır. Bu nedenle aynı süreçte birden fazla uygulamaya başvurulması çok daha tatmin edici sonuçlar alınmasını sağlayacaktır.