Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (546) 763 46 46 - 0 (506) 061 06 06

Ankara Hollywood Yanak Estetiği

Ankara Hollywood Yanak Estetiği Hakkında

Son zamanlarda sıklıkla söz edilen Hollywood Yanak Estetiği tedavisi dikkatleri üzerine çekmektedir. Genellikle estetik algısının değişmesiyle birlikte bu tedavi popüler olmayan başlamıştır. Yuvarlak yüz hatlarının yerini ters üçgen ve keskin yüz hatları almaya başlayınca tedavi rağbet görmeye başlamıştır. Günümüzde dolgun yanaklar şirin ve sevimli olarak görülmeye başlanmıştır. Keskin kenarlı hatlar ise daha çok tercih edilmeye başlanmıştır.   Özellikle Hollywood yıldızları sıklıkla bu tedaviyi olmak istemektedir. Bu tedavinin öncüsü olarak Angelina Jolie görülmektedir. Ülkemizde ise Ankara da bu tedavi oldukça tercih edilmektedir.  Ankara Hollywood yanak estetiği tedavisi pek çok firmada bulunmaktadır.  Ancak bizim firmamız güvenilir, kaliteli ve tecrübeli uzmanlarıyla hizmetlerini sunmaktadır. Pek çok firmaya nazaran gerek tedavi şartları gerek müşteri memnuniyet düzeyi bakımından ilk sırada yer almaktadır.

Hollywood Yanak Estetiği Nedir ?

Fiziksel görünümü zayıf olan kişilerin yanaklarında ki yağlar fazla olabilmektedir. Bu durumda kilo verseler dahi yüzün tombul ve yuvarlak olmasından kurtulamamaktadırlar.  Yüzümüzde iki adet çiğneme kası bulunmaktadır. Bunlar Masseter ve Buccinator’dur.  Yüzde bulunan Bichat yağ yastıkçıkları kimisinde olması gerekenden çok daha fazladır. Bu durum vücudun kilo alma dönemin daha da büyümektedir. Yüzün daha da tombullaşmasına sebebiyet vermektedir. Bu görünümden kurtulmak amacıyla küçük bir operasyonla yüzün daha hoş ve orantılı gözükmesi sağlanabilmektedir.  Önceleri yurtdışında popüler olan yanak estetiği ülkemizde de yaygınlaşmaya başlamıştır. Yurtdışında ki Bisektomi’dir.  Yüzde fazladan bulunan yağlar aldırılarak elmacık kemikleri belirginleşir ve tombul yanaklar yok olur.  Genellikle yanak estetiği yaptırmak isteyen kimselerin 23-25 yaşından büyük olması gerekmektedir. Çünkü yanak yağları ergenlik döneminden başlayarak 25 yaşına kadar erime ve gerileme gösterir. Bazı durumlarda kişinin ailesinden yakınları tombul ve yuvarlak yanaklara sahipse beklemeye gerek duyulmaz.  Bir diğer adı yanaktan yağ aldırma ameliyatı olan operasyonda hastanın 10 gün öncesinden kan sulandıran ilaçları kesmesi gerekmektedir. Ayrıca operasyonun öncesinde açız içerisinde herhangi bir enfeksiyon oluşmaması da gerekir.  Yanak estetiği operasyonu ortalama olarak 35-45 dakika arasında değişmektedir. Genel anestezi veya sedasyon altında yapılabilmektedir.  Operasyon esnasında ağız içerisinde 1 cm’lik kesi açılmaktadır. Açılan kesi öncesinde lokal anestezi yapılması gerekir.  Bu durum sayesinde operasyon sonrasında hastanın ağrı duyma olasılığı azalmaktadır. Açılan küçük kesi aracılığıyla yanak yağlarının alınması gerçekleşir. Kesi bir veya iki dikiş atılarak kapatılır. Bu dikişlerin alınmazı gerek duyulmaz ya da kendiliğinden erirler.  Operasyon sonrasında dışarıdan herhangi bir iz gözükmemektedir. Ağız içine açılan kesi ise bir hafta kadar sonra tamamen iyileşmiş olur.

Ankara Yanak Dolgusu Uygulaması

Genç ve güzel bir yüz için yapılan yanak dolgusu son dönemlerde çok sık gerçekleştirilen operasyondur. Yüzde istenen genç ve güzel görüntüyü elde etmek için belirlenen ölçüler standarttır, güzel yüzlerde ki özellikler ortaktır. Çıkık elmacık kemiği, belirgin çene hattı ve üçgen yüz ideal yüz formatıdır ve Ankara yanak dolgusu uygulaması için uygulanan ölçülerdir. Yanak dolgusu ya cerrahi müdahale ile ya da cerrahi kullanılmayan teknikler ile gerçekleşir bazı durumlarda her iki teknikte aynı anda kullanılabilir.

Estetik Sorunların Çözümünde Pratik Teknik

Dolgu enjeksiyonu ile yapılan teknik yüzdeki estetik sorunların çözümünde pratik ve hızlı bir uygulama tekniğidir. Yanaklardaki hacim eksiği 15 dakika gibi kısa bir sürede dolgu enjeksiyonu yanak dolgusu tekniği kullanılarak başarı ile tedavi edilir, Ankara yanak dolgusu uygulaması için uygulanan dolgu malzemesi cildin doğal yapısındaki hylüronik asit dolgu malzemesi ve bunun türleridir. Malzemenin enjekte edilmesi ile birlikte yanak yüzeyi geriye doğru dengelenir ve yanak bölgesi çok hafif bir şekilde kaldırılarak yuvarlak bir şekle getirilir. Çevre doku ise yüz açısının genişlemesi kontrol altına alınarak sıkılaştırılır, uygulanan bu teknik yanak bölgesini dolgunlaştırmak ya da yanakları konturlamak içinde kullanılan bir tekniktir.

Ameliyat Yaklaşık Bir Saat Sürer

Yanak dermal dolgu malzemesi sayesinde yüz yukarı çekilir, göz oyukları azalır, alın ve çenede ki çıkıklık dengelenir ve burnun şekli daha belirgin olarak ortaya çıkar. Yanak dolgusu enjeksiyonu yüzdeki kırışık tedavisi, göz kapağı sorunları ve kaş düşüklüğü operasyonları ile birlikte uygulanır. Cerrahi teknik kullanılarak yapılan Ankara yanak dolgusu uygulaması için uygulanan teknik implant yerleştirme işlemidir. Her yüz şekline uygun implant türleri vardır, doğru implant seçilir ve ameliyat ile yanak bölgesine yerleştirilerek yumuşak dokuya ya da kemiğe sabitlendirilir. Hastaya anestezi uygulanır ve yaklaşık bir saatlik bir ameliyat gerçekleşir ve yüzde küçük kesiler açılır.

Kadın Ya Da Erkek Herkese Uygulanır

Ameliyat sonrasında iyileşme süreci birkaç gündür bu süreçte hastanın dinlenmesi gerekir, ameliyattan korkanlar için en uygun teknik dolgu enjeksiyon tekniğidir. Ankara yanak dolgusu uygulaması kadın ya da erkek yanak bölgesinde çukurluk bulunan ya da yanağı sarkmış veya kırışmış herkese uygulanabilir. Yanak dolgusu yaptırmaya karar verildikten sonra uygulamadan en az iki hafta öncesinde aspirin ve benzeri ilaçların kullanımına son verilmeli, uygulama aşamasında yüzde morluklar, şişlikler ya da kızarıklıklar görülebilir buz uygulaması ile bu problemi çözmek söz konusudur.

Kalıcılık Süresi Ortalama 6 İla 8 Aydır

Uygulama sonrası güneşten korunmalı, egzersizden kaçınmalı, alkol tüketilmemelidir. Tüm yüz estetiği uygulamalarında ki gibi yanak dolgusu uygulamasında da kişinin ten yapısına, doku durumuna, yaşına ve cinsiyetine göre değişkenlik gösterse de kalıcılık süresi ortalama 6 ila 8 ay arasındadır, uygulamanın etkisini kaybetmesinin ardından yenilenmesi mümkündür bunun için herhangi bir sakınca yoktur.

Yüz Daha Genç Bir Görünüm Elde Edecektir

Ankara yanak dolgusu uygulaması yüzde ödem ya da kızarıklığa neden olabilir, kızarıklık operasyondan birkaç sonra geçer ödem ise bir kaç gün sonunda gider. Her operasyonda olduğu gibi yanak dolgusu uygulamasında da bazı risklerin olması muhtemeldir bu yüzden uygulamayı alanında uzman bir cerrah yapmalı ve kesinlikle klinik bir ortamda gerçekleştirilmelidir. Başarılı bir uygulama yüzün daha estetik bir görüntüye kavuşmasını sağlayacağı gibi yüzün profil görüntüsü değişir ve güzelleşir, yüz daha genç bir görünüm elde edecektir.

 

Hollywood Yanak Estetiği Operasyonu Sonrası

Yanak estetiği operasyonundan hemen sonra hasta normal yaşantısına geri dönebilmektedir. Yalnızca birkaç gün boyunca ağız bakımı yapılmasına dikkat edilmelidir. Ağız bakımı gargara veya antibiyotik tedavisiyle yapılmalıdır.  Bunun sebebi ise operasyonun ağız içerisinde yapılmasıdır. Bunun için enfeksiyona karşı önlem almak gerekmektedir. Operasyon iki veya üç hafta sonrasında kendini tamamen belli eder.  İlk olarak oluşan ödem kendiliğinden yok olur. Yüz şekli ters üçgen haline gelmeye başlar. Elmacık kemikleri kendisini belli eder. Genellikle dikişler birkaç hafta içerisinde kendiliğinden erimektedir.  Hollywood yanak estetiği operasyonunda dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta uzman doktor seçimidir. Uzman doktor hastanın yanak ve çene üçgeninde simetriyi iyi ayarlamalıdır. Bu noktada doktorun tecrübesi önem kazanmaktadır. Firmamızda bulunan tecrübeli doktorlar hastaların istekleri doğrultusunda operasyonu tamamlamaktadırlar. Firmamızı tercih eden hastalarımız memnun bir şekilde ayrılmaktadır.

 

Ankara Hollywood Yanak Estetiği Fiyatları Nedir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu sebeple 0 (544) 425 23 41 no’lu telefondan kliniğimizi arayarak “Hollywood Yanak Estetiği” fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.