Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (546) 763 46 46 - 0 (506) 061 06 06

Ankara Işık Dolgusu

Işık Dolgusu Nedir?

Belirli bir yaştan sonra cilt kendini yenileyemez ve cansız görünmeye başlar. 20 li yaşlarda olan kadınların ciltlerine baktığınızda ciltlerinin parlak ve ışıltılı olduğunu görürsünüz. Cilt ilerleyen yaşlarında bu kadar parlak görünemeyebilir. Özellikle 30 lu yaşlardan sonra cilt kendisi için gerekli olan nemi sağlayamaz ve matlaşır daha kuru bir cilt olur. Cildiniz eskisi kadar sıkı ve gergin olmaz. İlk kırışıklıklarınız bu dönemlerde hafif hafif ortaya çıkmaya başlar. Hyalüronik asit vücutta üretilen cildin kendi için ihtiyacı olan nemi ve sıkılığı sağlayan maddedir. Yaşlandıkça vücut hyalüronik asit üretemez ve cildinizde kırışıklıklar, pütürler ve sarkmalar meydana gelmeye başlar. Yaşınız ilerlediyse cildinizin kuruluğundan ve bakımsız görünmesinden şikâyetçiyseniz yüzünüze ışıltı ve parlaklık katacak ışık dolgusu işlemini yaptırabilirsiniz. Cildinizin elastikiyetini arttırır cilt parlayarak canlı görünür. Işık dolgusunun içinde bulunan maddeler sayesinde cildiniz olduğundan daha genç ve nemli görünür. Kişiden kişiye değişiklik gösterse de kullanımı 6-8 ay arası sürmektedir.

Gözaltı Işık Dolgusu

Işık dolgusu, yüzümüzün karanlık duran bölgelerini aydınlatmak daha canlı göstermek amacı ile yapılan ameliyatsız bir cerrahi müdahaledir. Özellikle gözaltına uygulanan ışık dolgusu, işlemi yaptıranlar tarafından çok beğenilmektedir işlem tekrar edilmek istenmektedir. Gözler yüzdeki ifadeyi belli eden siniri, öfkeyi, sevgiyi, kaygıyı direk olarak gösteren aynalardır. İnsanların gözlerine bakarak kaç yaşında olduğunu, o anki ruh halini sezinleyebilirsiniz. Göz altılarınız çökkün yorgun şiş ve mor olabilir, bu tür problemler her insanın her gün karşılaşabildiği problemlerdir. Gözaltlarınız mor ve şiş olduğunda hem olduğunuzdan yaşlı hem de yorgun bitkin görünürsünüz, ne kadar kendinizi enerjik hissetseniz gözaltlarınız öyle göründüğü sürece genç ve enerjik görünemezsiniz. Birçok kadın ve erkek gözaltlarından rahatsız ve bu durumu düzeltmek istiyor. Özellikle kadınlar gözaltlarındaki morlukları kapatmak için çok fazla kapatıcı ürün kullanarak gözaltlarını yoruyor ve zarar veriyor. Gözaltlarınız yorgunluktan ya da genetikten mor görünebilir koyu halkalar olabilir. Eğer genetik olarak mor ise zaten ışık dolgusu işleminden başka hiçbir şey size yeterli etkiyi sağlamayacaktır. Genetik değil de yorgunluk, uykusuzluk problemlerinizden gözaltlarınız kötü görünüyor ise günü kurtarmak adına ya daha çok kapatıcı ürün ya da uyku düzeninizi düzeltmeli beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmelisiniz. Fakat bunların hiçbiri size kalıcı ve her gün güzel görünen gözaltlarını sağlamayacaktır.

Uyandığınızda gözaltlarınızın hiçbir ürün kullanmadan bakımlı görünmesini istiyorsanız gözaltı ışık dolgusu işlemi tam size göre olabilir. Gözaltına enjekte edilen özel bir serum sayesinde gözaltlarınız doldurulur ve istenilen görüntü verilir. Gözaltına enjekte edilen bu serumun içeriğinde hyaluronik asit ve poly vitamin kompleksi bulunur. Hyaluronik asit morlukların görünümünü hafifletiyor kullanılan diğer vitamin ise bu etkinin uzun sürmesi için kullanılıyor. Bu sayede yaptırdığınız gözaltı ışık dolgusu işlemini çok daha uzun süre etkili olabiliyor. Bu işlem en az 1,5 yıl etkisini göstermekle beraber kişisel bakıma göre 3 yıla kadar sürebiliyor. Işık dolgusu işlemi her tekrar yaptırıldığında bu süre uzama gösterir. Bu nedenle bir kere yaptırdığınızda tekrar işlemi tekrarlamak istediğinizde daha uzun süre kullanabileceksiniz.

Gözaltı ışık dolgusu anestezi ile yapıldığı için canınız hiç acımayacaktır. Çok ince uçlu iğneler yardımı ile deri altına enjekte ediliyor. Uygulama yaklaşık 15 dakika kadar sürdüğü için günlük yaşamınıza hemen geri dönebiliyorsunuz. Ayrıca uygulama sonrası cildinizde kızarıklık tahriş gibi sorunlar da meydana gelmiyor. Eğer gözaltlarınızın morluğundan koyu halkalardan şikâyetçiyseniz mutlaka gözaltı ışık dolgusunu denemeli ve yaptırmalısınız.