Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (546) 763 46 46 - 0 (506) 061 06 06

Karbondioksit Lazer Akne, Skar Tedavisi

Karbondioksit Lazer Akne, Skar Tedavileri Nedir?

Çoğu zaman akne ve skar yani yara izleri, insanları hem görsel hem de ruhsal açıdan olumsuz etkilemektedir. Bu negatif etkilerden dolayı, özellikle de yüz bölgesindeki kusurların ön plana çıkması tedavinin önemini arttırmaktadır. Dermatolog ve estetik cerrahlarının, son yıllarda kısa iyileşme süresi ve az yan etkileri sebebiyle kullanmaya başladıkları karbondioksit lazer akne- skar tedavileri içinde oldukça başarılıdır. Akne ve skar izlerinin tedavileri için de kullanılan bu teknoloji günümüzde en etkili yöntemdir.

Karbondioksit lazer ile akne ve skar tedavisi nasıl yapılır?

Lazer sistemi ile akne ( sivilce) izi tedavilerinde, cildin altı 50-60 derece ısıtıldığında, kollajen lifleri kısalır. Bu etki ile cilt gerilerek izlerin azalmasını sağlar. Sonra ısının etkisiyle yeni kollajen yapımı için uyarılır. Artan kollajen ile cilt yenilenmesi sağlanarak sivilce izleri azaltılmış olur. Yara izlerinde ise; derinliğe, büyüklüğe, eskiliğe ve genetik etkenlere göre tedavi yapılmaktadır.

Bu tedaviler ne kadar sürer?

Bütün akne ve yara izlerinde gerektiği ölçüde seans yapılmaktadır. Ortalama olarak 4-6 seans arasında belirgin etki ve düzelme görülür. Daha ilk seanstan itibaren ciltte gözle görülür bir değişim fark edilir. Seanslar 1 ay ara ile yapılmalıdır.

Lazer tedavisi, ciltteki istenmeyen akne ve skar izlerinin oluşturduğu kötü görüntüyü kaldırmak ve estetik açıdan kişinin kendini beğenmesini sağlayan bir sistemdir. Akne bilindiği gibi daha çok ergenlik dönemindeki gençlerde görülen, yağlanan cildin gözeneklerinin tıkanması sonucunda oluşan ve iltihap toplayabilen sivilcelerdir. Yüzde daha çok olmakla beraber, sırt, boyun ve göğüs bölgesinde görülür. Skar ise bildiğimiz yara izleridir. Yani ameliyat, yanık, yaralanma gibi çeşitli nedenlerle oluşan kesilerdir. Karbondioksit lazer akne- skar tedavileri başta olmak üzere tüm iz ve lekelerde etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Vücuttaki bu izlerin bir kısmının tamamen, bir kısmının ise derinliğine ve genişliğine göre hafifleyerek iyileşme göstermesi başarılı sonuçlarındandır. Cildin görünümündeki değişim başkalarının dikkatini çekecek kadar fark edilir niteliktedir.

Akne ve skar izleri için yapılan lazer acıtır mı?

Uygulama sırasında oluşabilecek acı veya ağrıya karşı lokal anestezi yapılır. Hafif bir çarpma hissi uyandıran bu durumda anestetik kremlerden de destek sağlanır. Hastalar canlarının yanmadığını ve günlük yaşamlarına çabuk bir şekilde döndükleri için mutlu olduklarını söylemektedirler.

Karbondioksit lazer akne- skar tedavileri cildi soymadan yenileyen etkili ve güvenli bir yöntemdir. Ameliyatsız, kolay ve acısız olan bu değişimden insanlar oldukça memnun kalmaktadır.