Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (546) 763 46 46 - 0 (506) 061 06 06

Ankara Lazer Epilasyon

ankara buz lazer epilasyon

Ankara Lazer Epilasyon

İstenmeyen kıllar ve tüyler özellikle kadınların büyük bir problemidir. Bazı erkekler de fazla tüylerinden rahatsız olup epilasyon, ağda gibi yöntemlere başvurmaktadır. Fakat kadınlar tüylerinden kurtulmak için denemedikleri ürün kalmamıştır. Lazer epilasyon vücuttaki istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlayan yeni bir teknolojidir. Lazer cihazları renge duyarlı cihazlar olduğu için, koyu renkli tüyleri yakalayarak kıl köklerinin yanmasını sağlar. Bu sebeple lazer epilasyon uygulanacak bölgedeki tüyler koyu renkli ve kısa olmalıdır. Koyu renkli tüylerin yanması sağlanarak tekrar çıkması engellenir. Lazer epilasyon yaptıracak kişilerin bu sebeple, lazer öncesi tüylerini sık sık jilet ile alarak koyulaştırması gereklidir. İnce tüyleri cihaz zor algıladığı için seanslar çok daha uzun sürmektedir. Lazer epilasyon seansları kılların yoğunluğuna göre değişiklik gösterse de 6-8 seans arası sürmektedir. Kılların uyku dönemi de olduğu için 2-3 ay ara verilerek seanslar tamamlanır. Vücuttaki kılların %80 oranında köklerinin kuruması sağlanır. Vücutta hormonal değişiklikler ve dengesizler oluyorsa kıllar tekrar az da olsa çıkabilmektedir. Özellikle hamilelik öncesi lazer epilasyon işlemi uygulandıysa hamilelik sonrasında hormonlar değiştiği için tüyler tekrar çıkabilir. Lazer epilasyon uygulamasından tam verim almak istiyorsanız 20 li yaşları geçtikten sonra yaptırmanız daha doğru olacaktır. Vücut 20 li yaşlarda hormonlarında sürekli değişimler yaşanır ilerleyen yaşlarda hormonlar daha dengeli ve düzenli çalışacağı için çok daha az seans işleminizi yaptırabilirsiniz.

Lazer epilasyon işleminin daha başarılı olması tüylerin koyu kahverengi veya siyah olmasına kalınlığına bağlıdır. Aynı zamanda ten rengi açık olan insanlarda seanslar daha başarılı olmaktadır. Ten rengi daha koyu olan bayanların lazer işleminde, cihazın derecesi cildi yakmamak adına düşürülmektedir. Bu sebeple işlem hem daha zor hem de daha uzun sürmektedir. Lazer epilasyon en hızlı sonuç alınan bölgeler; kasık, alt bacak ve koltuk altı bölgeleridir.

Diğer bölgelerdeki tüy köklerinin kurutulması biraz daha zaman almaktadır. Lazer epilasyon uygulamasında büyük başlıkların ve yüksek derecelerin kullanılması daha başarılı tedavi sağlar. Fakat cilde en uygun ısının seçimi de önemlidir, cildi yakmadan tüy köklerini kurutmak gereklidir.

Yüz bölgesi için lazer seçimi ve uygulaması diğer bölgelere nazaran daha zor olmaktadır. Yüz bölgesindeki tüylerin daha az ve açık renkli olmasından dolayı daha zor olmaktadır. Dudak üstü gibi yüz bölgesindeki tüylerden kurtulmak kadınların hayatını oldukça kolaylaştırmaktadır. Tabi bu bölgeler için kullanılan başlıkların vücut için kullanılanların aksine küçük ve daha az ısı ile yapılması gerekir. Yüz bölgesi vücudun en hassas bölgelerinden olduğu için dikkatli yapılması gereklidir.

 Lazer Epilasyon Cilde Zarar Verir Mi?

Lazer epilasyon cihazı doğru dozlarda ve aralıklarla uygulama yapılırsa cilde hiçbir zararı bulunmamaktadır. Lazer uygulaması yaptırdıktan birkaç saat sonra ciltte koyuluklar meydana gelir fakat bu koyuluklar geçicidir. Bu yanmalar 1 hafta içinde açılarak eski cilt tonuna geri döner. Lazer sebebiyle yanık çok daha derindeyse iyileşmesi 6 ay sürebilir ve beyaz izler kalabilir. Fakat bunlar oldukça nadir görülen etkilerinin. Lazer epilasyon uygulaması yaptıracağınız zaman da oldukça büyük önem taşımaktadır. Lazer uygulaması yaptıracaksanız kış aylarını tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Lazer epilasyonu uygulamasından sonra cilt güneşe maruz kalırsa kalıcı koyu lekeler meydana gelebilir. Bu sebeple yaz aylarında lazer uygulaması yaptırıyorsanız güneşten korunmanız ve mutlaka güneş koruyucu kullanmanız gereklidir. Doğru bir cilt uzmanı yardımı ile lazer epilasyon uygulamasını güvenle tercih edebilir yaptırabilirsiniz. Epilasyon sonrası da doktorunuzun tavsiyesi ile güneşten korunursanız hiçbir problemle karşılaşmazsınız.