Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (546) 763 46 46 - 0 (506) 061 06 06

Lazerle Ben Silme Tedavisi

Lazerle Ben Silme Tedavisi Nasıl Yapılır?

Son yıllarda estetiğin büyük bir önem kazanması bunun yanı sıra estetik alanda yapılan gelişimler ile birlikte birçok kişi bu yöntemlere yönelmektedir. Estetik alanda en çok kullanılan yöntemlerden birisi ise lazer işlemidir. Birçok kişi estetik yönden kaygılandığı ve beğenmediği yerlerinde lazerle değişime gitmeyi tercih etmektedir. Hem cerrahi bir işlem olmaması hem de son derece pratik olması sebebi ile lazerle tedaviler tercih konusu olmaktadır ve ülkemizde her 3 kadından 2 si lazerli işlemlere yönelmektedir.  Bu noktada en çok tercik edilen lazer yöntemlerinden birisi son günlerde popüler hale gelen karbondioksit lazer ben silme yöntemidir. Birçok kişi estetik yönden bazı benlerinden rahatsızlık duyabilmekte, yüzde çıkan benler estetik yönden kaygı sebebi olabilmekte, bununla birlikte benlerin vücutta ki şekilleri ve büyüklükleri kişileri rahatsız edebilmektedir. Bu noktada benlerin masum olması, daha açık bir ifade ile cilt kanserine sebebiyet vermeyen doğal benler için karbondioksit lazer ben silme uygulaması yapılabilmektedir. aynı zamanda henüz masum olan ancak ileride risk oluşturabilecek benlerin de silinmesi genellikle doktor tarafından tavsiye edilebilmektedir. Bu sebeple ilk olarak bir cildiye uzmanına giderek benlerin durumunu ve cinsini, risk faktörlerini öğrenmeniz doğru olacaktır. Bu analizin ardından benleri aldırabileceğiniz onayı çıktıktan sonra herhangi bir ameliyat, dikiş izi olmadan, ben bölgelerine kesi işlemi yapılmadan lazerle ben tedavisini tercih edebilirsiniz.

Lazerle Ben Silme Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Karbondioksit lazer ben silme tedavisinde ortalama olarak 1 ile 3 seans arasında işlem süresi bulunmaktadır. Bu noktada seanlar arasında ortalama olarak bir haftalık bir süre bırakılmaktadır. 3 seanslık bir işlem için 3 haftalık bir süre yeterli olacaktır. Benin büyüklüğü ve rengine bağlı olarak uygulanacak seans sayısı belirlenmektedir. Lazer sonrasında herhangi bir kesi ve iz söz konusu olmadığı için kişi sosyal yaşantısına rahatlıkla devam edebilir. Oldukça konforlu ve rahat bu yöntem sayesinde cildinde herhangi bir bandaj vs. söz konusu değildir.

Hangi Benler Karbondioksit Lazer ile Temizlenebilir?

Vücutta ki birçok ben bu yöntem ile rahatlıkla silinebilmektedir. Boyun bölgesinde, koltuk altında, göz çevresinde ve göz kapağında ki et benler bu yöntem ile silinebilmektedir. Bununla birlikte beyaz renkli et benler ve yüz bölgesinde ki deride kabarcık şeklinde görülen benler silinebilmektedir. Zaman içerisinde güneş lekesi ile oluşan el, kol, yüz ve dekolte bölgesinde ki lekeler, doğum sonrası oluşan güneş lekesi benzeri lekeler rahatlıkla bu yöntem ile silinebilmektedir.