Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (546) 763 46 46 - 0 (506) 061 06 06

Ankara Nazolabial Dolgu

Ankara Nazolabial Dolgu

Burun kanatlarının yanında başlayarak, dudak köşelerine değin uzanmakta olan oluğa nazolabial çizgi ya da oluk adı verilmekte ve Ankara nazolabial dolgu da bu bölgelere yapılmaktadır. Nazolabial çizgi, bebeklerde de bulunmakta ve yaşın ilerlemesine bağlı olarak daha belirgin bir hal kazanmaktadır. En fazla dolgusu yapılan bölge nazolabial çizgi ya da oluğun olduğu bölgedir ve nazolabial çizgiler belirgin ise, mutsuz, yorgun veya daha yaşlı görünmenize sebep olabilmektedir.

  Nazolabial Dolgu Uygulamasının Yapılma Şekli,

Nazolabial dolgu uygulaması sonrasında mimik kaslarınızda hiçbir bir problem oluşmayacağından gündelik hayatınıza kesintisiz olarak devam edebilirsiniz. Nazolabial dolgu uygulaması, bir iğne aracılığı ile cilt altına hyalüronik asit enjekte edilmesi sayesinde gerçekleştirilmekte ve Ankara nazolabial dolgu uygulaması sırasında uygulama yapılacak olan bölgelere uyuştururucu kremler sürülmesi sayesinde ağrı ya da rahatsızlık oluşmaması sağlanmaktadır. Nazolabial dolgu uygulaması için ender olarak lokal anestezik enjeksiyon gerekebilir. Ayrıca nazolabial dolgu işlemi tek başına ya da diğer bölgelere yapılacak olan dolgu uygulamaları ile birlikte yapılabilmektedir.

  Nazolabial Dolgu Uygulamasının Kalıcılık Süresi,

Nazolabial dolgu uygulaması esnasında kullanılacak olan dolgu miktarı, sorunun boyutuna göre değişiklik gösterebilirse de nazolabial dolgu uygulamasının etkisi hemen ortaya çıkacaktır. Hatta dolgu uygulamasının etkisi o kadar farkedilebilir olacaktır ki, bir tarafa uygulama yapılmasının ardından aynada uygulama yapılmamayan alan ile kıyaslama bile yapılabilmektedir. Dolgu uygulamasını takip eden ilk bir yada iki gün şişlik ve kızarıklık olabilir ve uygulama sonrası en iyi görüntü ise üç ile dört gün arasında ortaya çıkmaktadır. Nazolabial dolgu uygulamasını takip eden ilk haftanın sonunda gerekli kontroller  yapılacaktır. Nazolabial dolgu uygulaması iğne aracılığı ile gerçekleştirilen bir işlem olduğu için uygulamanın  ardından morluk oluşabilir ve morluk oluşması durumunda eczaneden temin edebileceğiniz morluk giderici kremler ya da kapatıcı kremler de kullanabilirsiniz. Nazolabial dolgu uygulamasının etkisi dokuz ile on sekiz ay kadar sürebilecektir. Hyalüronik asit içermekte olan dolguların etki ve kalıcılık süreleri değişkenlik gösteriyor olsa da en kötü ihtimalle bir dokuz ay süresince uygulama yapılan bölgede kalıcılık sağlanabilmektedir.

  Nazolabial Dolgu Uygulamasında Uygun Doz Seçimine Nasıl Karar Verilir?

Nazolabial bölge için uygulanacak olan dolgu enjeksiyonunda uygulacak olan volüm değişkenlik gösterebilir ve dolgu uygulamasını gerçekleştirecek olan doktorunuz tarafından tıbbi öykünüze ilişkin yapılacak olan değerlendirmeye bağlı olarak en iyi dozu belirleyebilecektir. Nazolabial dolgu uygulaması yaptırmak isteyen kişinin, daha önce dolgu enjeksiyonuna ilişkin olarak komplikasyon hikayesi mevcut ise daha küçük dozlar ile başlanabilir ve genel yaklaşım ise bir ile üç ml enjeksiyon uygulamasından bir ay sonra kontrole çağrılan kişinin, isteği doğrultusunda ek doz yapılabilir.

  Nazolabial Dolgu Uygulaması Sırasında Ağrı Hissedilir Mi?

Nazolabial dolgu uygulamasından kırk beş dakika kadar önce lokal anestezik krem uygulanabilir ve bölge streç film ile kapatılırsa etkisi artar. Dolgu uygulaması kanül ile yapılır ise kanülün giriş noktasına lokal anestezik enjeksiyon yapılabilir ve buz uygulaması ile de morarma riski azaltılabilir.

  Nazolabial Dolgu Uygulamasında İşlem Prosedürü Nasıldır?

Nazolabial dolgu uygulamasından önce cilt alkol ile temizlenir ve dolgu uygulaması yapılacak olan bölge kısa süreli olarak buz uygulaması yapılır. Nazolabial dolgu uygulamasında dolgu materyalinin enjekte edilmesinin ardından gazlı bez ile baskı uygulanır ve kanül ile uygulandığında ise iğne ucu yardımı ile kanül için bir giriş kapısı açılır.

  Nazolabial Dolgu Uygulamasında Olası Komplikasyonlar ve Riskler Nelerdir?

Nazolabial dolgu uygulamasında hastalarda morluk görülmesi olasıdır ve işlem sonrasında uygulama bölgesinde ödem gözlenebilir. Uygulama bölgesinde görülebilen ödem, kırk sekiz saat kadar sürebilir ve ayrıca bir tarafa doğru daha fazla volüm enjeksiyonuna bağlı olarak asimetri gözlenebilir. Bu durum ise çoğunlukla uygulama öncesinde asimetrisi bulunan kişilerde görülmektedir. Oldukça nadir olarak enfeksiyon görülebilir ve enfeksiyon durumu ise cilt altına yapılan enjeksiyonlar için geçerli bir durumdur.