Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (546) 763 46 46 - 0 (506) 061 06 06

Ankara Yüz Germe

Ankara Yüz Germe

Yüzümüz, iletişim kurduğumuz duygularımızı gösterdiğimiz en önemli organımızdır. Yüzümüzde üzüntü, endişe, neşe, merak gibi birden çok duygularımızı gösteririz. İnsanların yüzleri yaşlarını yansıtır. Kronolojik olarak zamana yenik düşen cildimiz kırışıklar, gözaltı çukurlarının belirginleşmesi, özellikle çene kısmında kemik azalması görülür. Yüzümüzdeki dokular azalır ve derimiz incelmeye başlar. Yüz bölgesi kırışmaya alında, göz çevresinde ise kaz ayakları oluşmaya başlar. Elmacık kemiklerinin dolgunluğunun azalması ve çene sarkmaları görünür. Tüm bunlar yüzümüzün zamana karşı koyamaması, yerçekiminin güneşin etkilerinden meydana gelir.

Güneş ise cildimizin kurumasına, lekelerin oluşumuna sebep olur. Cildin nemini kaybetmesine ve pütürlü görünmesine mat görünmesine sebep olur. Düzenli kullanılan güneş kremi, güneşin zararlı etkilerinden korunmaya yardımcıdır. Tabi ki ne kadar güneşten korunsak da kronolojik zamana karşı koruyamayız cildimizde sarkmalar ve kırışıklıklar meydana gelir.

Özellikle 30-40 lı yaşlarda cilt yavaş yavaş kendini bırakmaya ve sarkmaya başlar. Cildi gergin tutmak ve ihtiyacı olan nemi kollajen desteğini sağlamak için uygulanabilen bazı operasyonlar vardır.

Yüz Germe Çeşitleri ve Nasıl Yapılır?

Saten Yüz Germe Uygulaması

Yüz germe ve sıkılaşma uygulamaları çeşitleri bulunmaktadır. İsteğe göre ameliyatlı ve ameliyatsız olarak gerçekleştirilen uygulamalar mevcuttur. Ameliyat gerektirmeyen yüz germe uygulamalarında cilde ultrason ve belli derecede ısı uygulanarak cildin sıkılaşması yenilenmesi ve sarkması tedavi edilir. Ameliyatsız olduğu için yeni oluşan sarkmalar ve kırışıklıklarda etkili kollajen üretimini sağlar. 30-40 lı yaş aralığındaysanız ve yüzünüzün sarkması ve kırışıklarından şikâyetçiyseniz ameliyat olmadan uygulanan saten yüz germe işlemini yaptırabilirsiniz. Bu işlem bıçak altına yatmanızı gerektirmeyecek ve bıçak olmadığı için yüzünüzde hiçbir iz bırakmayacaktır. Saten yüz germe işleminde acı ve ağrı hissi oluşmaz, sadece yüzünüz bir nebze ısınacağı için yüzünüzde hafif ısınmalar hissedebilirsiniz. Aynı zamanda oldukça kısa sürede yapılan bir uygulama olduğu için günlük hayatınızı sekteye uğratmadan yaşamınıza geri dönebilirsiniz. Ameliyat uygulamalarından ürküyor acı ve ağrı hissetmek istemiyorsanız saten yüz germe uygulaması tam size göre olabilir. Saten yüz germe uygulamasının fiyatı, uygulama yapılacak bölgeye göre değişiklik gösterir. Yüzünüze ek olarak boyun ve dekolte bölgesinde germe işlemi olmasını istiyorsanız, fiyat biraz daha artacaktır. Saten yüz germe işleminin fiyatını belirleyen en büyük etmen uygulanacak bölgenin büyüklüğüdür, bu sebeple uzmanınıza danışarak kesin bir fiyat alabilirsiniz.

Modern Yüz Germe

Modern yüz germe operasyonları ameliyat ile gerçekleşmektedir. Tüm açık yüz germe operasyonlarında kulağın önünden geçecek olan bir iz mutlaka kalmaktadır. Bu iz bazı hastalarda şakak bölgesinde saçın hemen dibine doğru, bazı hastalarda ise kulak arkasına doğru uzanır. Bu ameliyattan kalan iz çoğunlukla oldukça iyi iyileştiği için fark edilmesi oldukça zor olmaktadır. İz kalsa bile oldukça zor görünen çok cılız bir şekilde belli olan bir iz kalmaktadır, bu da fark edilmemektedir.  Cilt altında bulunan SMAS diye bildiğimiz dokunun da şekillendirilmesi ve gençlik zamanındaki gibi yağ dolgusu yapılması gereklidir. Yüzünüz için yapılan germe işlemlerinin bütünlük teşkil etmesi gereklidir. Yüz ve boyun germe işlemi yapılırken kaz ayaklarının da giderilmesi, varsa lekelerin de peeling ile soyulma işlemi uygulanması, cildin nemini geri kazandıracak hyaluronik asit uygulamalarının da yapılması etkili olacaktır. Ciltte yapılacak değişimlerin birbiri ile tamamlanması gereklidir. Yüz en önemli organlarımızdan biri olduğu için, bu tür uygulamalar yaptıracaksanız en iyi doktorlar ile konuşarak fikir almalısınız. Yüzünüz sizi temsil ettiği için bu işlemleri alanındaki en iyi doktorları tercih ederek yaptırmanız en doğrusu olacaktır.