Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (546) 763 46 46 - 0 (506) 061 06 06

Bölgesel Zayıflama

Ankara Bölgesel Zayıflama

                Özellikle kadınların şikayetçi olduğu bölgesel zayıflama konusu günümüzde erkeklerin de göbek bölgesinden rahatsız olması ile cinsiyetçi ayrımı kaldırmıştır. Her iki tarafın da bu konuda bazı soru işaretleri olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Peki, bölgesel zayıflama gerçekten mümkün mü? Diyet ile bölgesel zayıflama gerçekleşir mi? Ve buna benzer soruların cevabını makalemizde bulabilirsiniz.

Kadınlar ve erkeklerin hormonları farklı olduğu için kilo alım alanları da farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle erkekler ve kadınların şikayetçi olduğu vücut hatları farklıdır. Erkekler daha çok göbek kısımlarından şikayetçi iken kadınlarda bu durum daha çok kalça ve basen olabilmektedir.  Bölgesel zayıflama mümkün mü sorusu ile başlayacak olur isek, bu durum çok da mümkün gözükmemektedir. Fakat pek tabii buna göre egzersiz ve diyet yapılabilir. Günümüz toplumunda daha çok spor ve egzersizler yaz ayları yaklaştıkça yapılmaktadır. Bunun nedeni tabii ki yaz aylarında daha çok vücut hatlarının belirgin olmasıdır. Yaz tatilleri bu durumun en başlı örneği olarak gösterilebilir. Bölgesel zayıflama için en önemli nokta, kararlılıktır.

  1. Bölgesel Zayıflama Nedir?

Şu durumu öncelikle açıklığa kavuşturmanız  gerekir. Bölgesel zayıflama dediğimiz şey, sadece istediğiniz yerden kilo vermek değildir. Çünkü hiç bir diyet sadece bir noktadan kilo yakımına neden olmaz. Bu diyetle beraber o bölgeye yoğunlaşacak egzersiz hareketleri de yapmanız gerekir. Bölgesel zayıflama denilen tabir daha çok yağların yakılması ile beraber bu yağların eritilmesi ve dağılım konusunda yardımcı olabilecek diyet programlarıdır.

  1. Bölgesel Zayıflama Grupları

Bölgesel zayıflama iki çeşit olarak gruplandırılmıştır. Birincisi daha çok cerrahi işlemler ile yağ yakımı olarak sınıflandırılır iken diğeri cerrahi olmayan işlemleri kapsar. Cerrahi olan grupta lazer, mezoterapi ve liposuction gibi yöntemler bulunur.

  1. Bölgesel Zayıflama İçin Ne yapılmalı?

Bölgesel Zayıflama için öncelikle fazla kilolarınızdan kurtulmanız gerekir. Böylelikle nereden daha çok kilo aldığınız ortaya çıkacaktır. Fakat bu fazla kilolardan kurtulur ike farkına varacağınız gibi tek bir yerden kilo alamadığınız gibi tek bir yerden de kilo veremezsiniz. Buna bağlı olarak diyet yaparken doktor kontrolünde nereden istiyorsanız ona göre vücut egzersizleri yapmanız kilo vermenize daha çok yardımcı olacak ve bölgesel zayıflamanıza da yardımcı olacaktır.