Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (546) 763 46 46 - 0 (506) 061 06 06

Dolgu İle Yüz Şekillendirme Estetiği

Dolgu İle Yüz Şekillendirme Estetiği

Estetik görüntüde insan en fazla yüz görüntüsüne önem vermektedir.  Son yıllarda bu konuda estetik cerrahi konusunda bir hayli ilerleme kaydedilmektedir.  Özellikle ameliyatsız şekilde yapılan estetik uygulamalara som derece ilgi artmaktadır.  Aslında bu duruma insanların ilgi duyması gayet normal bir durum çünkü anestezi almadan gençleşmek için herkesin fırsatını aradığı bir durumdur.  Bu alanda yapılan en etkileyici uygulamalardan biri de dolgu ile yüz şekillendirme tedavisidir.

Yüz dolgusu ya da dolgu ile yüz şekillendirme tedavisi vücuda uyumlu halde bulunan bir maddenin yüz dokusuna verilmesi ile uygulanmaktadır.  Bu işlem dokuya hacim kazandırılmasını sağlamaktadır ve yüz dokusunun hacim kazanmasını sağlamaktadır.  Yüz dokusuna uygulanan bu işleme özel muayenehane ortamı sayesinde ve özel soğutucular yardımı ile hastanın neredeyse hiç acı hissetmemesini sağlamaktadır.  İşlem çok önce  üçlü özel aletler ile yüze uygulanmaktadır.  Bu olsam için yüzün uygun doku bölgesi keşfedilmektedir . işlemden sonra y izde hafif bor kızarıklık meydana gelmektedir.  Fakat yaklaşık 2 ya da 3 saat içinde cilt tamamen normal haline dönmektedir.  Hatta pek çok hastada tedaviden sonra kızarıklık ya da şişlik de  oluşmamaktadır.  İşlem temel olarak tuz şekillendirme yani yüz estetiğidir. Dolgu ile yüz şekillendirme işlemi hekim ile daha verimli hale gelirken bazen daha kötü hale de gelmektedir.  Bu bakımdan işlem için seçilecek hekim son derece önemlidir.

Ek çok hasta ve hekim tarafından yapılacak olan dolgu ile yüz şekillendirme sadece yüzde bulunan bir bölgenin karışıklığının giderilmesi olarak anlaşılmaktadır.  Fakat bu işlemde temel prensip yüzün tamamının genel olarak düzeltilmesi anlamına gelmelidir  yüzde yer alan genel uygulamada bazı eklemeler ya da çıkarmalar ile yüz estetik bir görüntüye kavuşmaktadır. Genel olarak uygulama yaklaşık 10 dakika kadar sürmektedir.