Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (546) 763 46 46 - 0 (506) 061 06 06

Göz Altı Çevresi Işık Dolgusu

Göz Altı Çevresi Işık Dolgusu

Göz Altı Çukurluk Morluk Tedavisi (Işık Dolgusu)

Çoğu insanın göz çevresinde oluşan morluklar, halkalanmalar, gözaltı torbalanmaları dış etkenlerin yanı sıra yaşın ilerlemesine ve genetik yapıya da bağlıdır. Ortaya çıkan bu problemler kişinin yüzünün daha yorgun görünmesine ve olduğundan daha yaşlı görünmeye kadar gidebilir.

Günümüzde insanların yaşam şartları, yoğun iş temposu, uykusuz geçen geceler, düzensiz uyku, kişinin daha yorgun gözükmesine sebep olur. Bunun yanında yaşın ilerlemesiyle birlikte cildin elastik yapısının da zamanla kaybolarak cildi gergin gösteren kollajen maddenin azalması yüzde bir takım deformasyonlara yol açar. Gözaltı morlukları, halkalanmalar, göz kenarında oluşan kaz ayakları hep cildin nemini sağlayan kollajen maddenin azalmasından dolayıdır.

Estetik uygulamaların en güzel yanı birçok uygulamanın artık daha kolay ve pratik yapılabilmesidir. Ameliyatsız gerçekleştirilen birçok estetik uygulama sayesinde insanlar yüz bölgesinde oluşan birçok problemi kolaylıkla çözüme ulaştırabilmektedir. Bu uygulamalardan biri de gözaltı ışık dolgusudur. Gözaltı ışık dolgusu sayesinde gözaltında oluşan torbalanmalar, çukurluklar, gözaltı kararmaları giderilmektedir.

Yüz görseline etki eden birçok durum zaman içinde ortaya çıkabilir. Bu durumların en belirgin olanları ise gözaltı morlukları, halkalanma ve gözaltı torbalanmalarıdır. Bu oluşumlar kişileri mental anlamda erkilerken daha yaşlı bir görünüme sebep olabilecektir. Yaşam şartları, çevresel faktörler, yoğun iş temposu, uyku problemleri gibi oluşumlar kişinin daha yıpranmış bir görünüm taşımasına sebep olur.

Aynı zamanda yaşın ilerlemesi cildin dolgunluğunun ve canlılığının da kaybolmasına sebep olur. Deride bulunan kollajen maddesinin azalması da yüz naturesinde negatif etkilere sebep olur.
Estetik operasyonlar arasında bulunan ve uygulama sonrasında belirgin bir etki sağlayan gözaltı ışık dolgusu diğer estetik operasyonlara oranla daha kolay ve pratik bir işlemdir. Gözaltı dolgusu işlemi gözaltında meydana gelen torbalanma, çukurluk ve gözaltında bulunan sarımsı yapının yok edilmesi içeriği taşır. İşlem sonrasında doğal bir güzellik meydana gelir.

Gözaltı morluğu ve çöküklüğü neden oluşur?

Uykusuzluk, düzensiz yaşantı, aşırı şekilde yorgunluk, az zamanda hızlı kilo verme, düzensiz ve dengesiz beslenme gibi durumlar gözaltı morluğuna ve çöküklüğüne neden olan faktörlerden bazılarıdır. Bunun yanında kişinin yaşının ilerlemesi de cildin zamanla elastik yapısını kaybetmesine yol açar. Bu şekilde cilt altında bulunan kollajen yapı azalmaya başlar. Bu durum ise gözaltında morluklara, çöküntülere, kırışıklık ve sarkmalara yol açar.

 

Işık dolgusunun özelliği nedir?

Işık dolgusunun en önemli özelliği dolgunun akışkan olması ve hissedilmemesidir. Diğer dolgu maddelerinden ayrılan yönü ile ciltte topaklaşmaya ve düzensizliklere neden olmaz. Işık dolgusu tek seans uygulanan ve kalıcılık süresi 1-2 yıl arasında olan güvenli bir yöntemdir.

 

Gözaltı ışık dolgusunun içinde neler bulunur?

Gözaltı ışık dolgusunun içinde hyalüronik asit dışında aminoasit, antioksidan ve nemlendirici bulunur. Aminoasitlerin amacı cildin kollajen maddesini artırmak ve nem oranını düzenlemektir. Antioksidanlar, gözaltı cildinin korunması için kullanılır. Hyalüronik asit ise zaten cildin içinde olan ama yaşlanmaya bağlı olarak ve çevresel bazı durumlar sebebiyle azalan bir maddedir.

Gözaltı ışık dolgusu tekrarlanabilen bir tedavi yöntemidir. Eğer kişinin gözaltında aşırı morluk ve çöküntü varsa dolgunun etkinliğini artırmak için tedavi tekrarlanmalıdır

Gözaltı Morluğu ve Çöküklüğünün Nedenleri?

Gözaltında ortaya çıkan morluk ve çöküklüğün sebepleri arasında uykusuzluk, yorgunluk, beslenme yanlışları, düzensiz yaşantı, hızlı kilo alıp verme yer alır. Aynı zamanda yaş faktörü de bu negatif etkilere sebep olacaktır. Işık dolgusu uygulaması ile bu kötü görüntü tamamen değişecektir.

Gözaltı Işık Dolgusunun Özellikleri Nelerdir?

Gözaltı dolgusu için uygulanan Işık dolgusu tedavisinin en önemli özelliği bu dolgunun akışkan olması ve doğal olmasıdır. Işık dolgusunu diğer dolgu maddelerinden ayıran en önemli nokta ise ciltte düz ve parlak bir yüzey oluşturmasıdır. Gözaltı ışık dolgusu tek seansta uygulanan bir işlem olup, kalıcılık süresi ise 1 ila 2 yıl arasında değişim gösteren güvenli ve hızlı bir yöntemdir.

Gözaltı Işık Dolgusunun İçinde Hangi Maddeler Bulunur?

Gözaltı ışık dolgusu cilde enjekte yöntemi kullanılarak uygulanır. Bu dolgunun içinde hyalüronik asit bulunur. Aynı zamanda aminoasit, antioksidan ve nemlendirici jeller bulunuyor. Aminoasitlerin ışık dolgusu içinde bulunmasının sebebi ciltte eksik olan kollajen maddesini artırıyor. Bunun yanı sıra aminoasitler ile ciltte bulunan nem oranı da düzenlenecektir. Antioksidanlar ise cildin korunmasını amaçlar. Hyalüronik asit ise cilt içinde azalmış olan hyaluronik maddesini yerine koyma amaçlı olarak kullanılan bir maddedir.