Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (546) 763 46 46 - 0 (506) 061 06 06

Karbondioksit Lazer Cilt Yenileme

Karbondioksit Lazer Cilt Yenileme İle Gençlik Yıllarınıza Dönün

Yüz, boyun, göğüs ve el bölgelerindeki cildi yenilemek için kullanılan karbondioksit lazer, sıkı, yeni ve genç bir cilt oluşumu için etkili ve güvenli bir yöntemdir. Yaşlanma ve çevresel etkenlerle geçen yılların izleri en çok cildimizde görülür. Meydana gelen kırışıklık, sarkma, çökme, güneş lekeleri ve izleri karbondioksit lazer cilt yenileme yöntemi ile giderilmektedir. Bu sistemin hızlı bir iyileştirme süresi sağlaması en büyük özelliğidir. Binlerce mikroskobik ısı kolonu cildin derinlerine nüfuz ederek, zarar görmüş olan hücreleri temizleyerek yeni hücre gelişimini destekler.

Karbondioksit lazerle cilt yenileme nasıl olur?

Kalıcı bir sıkılaşma ve parlaklık kazanılan ciltte gözle görülür bir şekilde gençleşme sağlanır. Derideki hücreler minik alanlar halinde yenilenerek üst derideki lekeler giderilir. Alt deride ise, oluşan ısı yeni kollajen oluşumunu etkileyerek hücre yenilenmesini sağlar. Bu sistemde, ciltte açılan mikro kanallar sayesinde, lazer ışınlarının tüm deri katmanlarına geçmesi sağlanarak iyileşme süresi hızlandırılır.

Karbondioksit lazerin cilt için sağladığı faydalar nelerdir?

Vücudun birçok bölgesinde rahatlıkla ve güvenle kullanılan bu yöntem ile yaşlanmaya bağlı kırışıklık ve lekelerin giderilerek, cildin sıkılaşması, toparlanması sağlanır. Ayrıca cilt tonunu da dengeleyerek cilde parlaklık ve canlılık getirir. Ciltte bulunan başka izlerin görünümünün iyileşmesini de sağlayarak, estetik olarak güzel bir görünüme kavuşmamızı sağlar.

     Karbondioksit lazer cilt yenileme tedavilerinde gençlik ve parlak kazandırmak için kullanılan en iyi tekniktir. Lazer ışınlarının hiç bir tahribatı olmadan dokuya düzgün yayılmasını sağlayarak, homojen ve epitel oluşumunu destekler. Ayrıca ciltte kollajen kısalması, rejuvenasyon ve remodelig oluşturur.

Lazerle cilt yenileme işlemi kaç seans sürer?

Her bir seans arası 45 gün ile 1 ay olmak üzere,  ortalama 3 ila 6 seans uygulanmaktadır. Kişiye göre seans sayılarında değişiklik olabilir. Yapılan her seanstan sonra ciltte %20-30 oranında bir iyileşme görülür. O yüzden bu tedaviye başlandığında seans aralarını uzatma ya da seans atlama gibi bir durum kesinlikle yapılmamalıdır. İyi bir sonuç alabilmek için tedavi sürekliliği gerektirir. 3 ve 6 aylık dönemlere gelindiğinde, dışarıdan fark edilecek kadar belirgin bir iyileşme görülmektedir.

Karbondioksit lazer cilt yenileme de uygulama sonrasında, 120 ve 300 mikron çapında ciltte oluşan kanalların etrafında kollajen ve liflerde bir etki olarak hemen bir sıkılaşma hemen bir toparlanma olur. Lazerle cilt altındaki kollajen dizilimleri yenilenerek, hücrelerin hızlı bir şekilde kendisini yenilemesi sağlanır. Cilt gözeneklerinde bariz bir şekilde küçülme ve sıkılaşma elde edilir. Cilt düzensizliklerinde, lekelerinde ve izlerinde tam bir etki oluşur.