Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (546) 763 46 46 - 0 (506) 061 06 06

Kaş Arası Kırışıklık Dolgusu

Kaş Arası Kırışıklık Dolgusu

Kaş Arası Kırışıklık Dolgusu Nasıl Yapılmalıdır?

İnsanların mimiklerinin dışında yüzünde zamanla çizgiler oluşur. Yaşlılık çizgileri dediğimiz bu çizgiler kişilerin yaşlı görünmek istememesi sebebiyle ortadan kaldırılma ihtiyacı doğmuştur. Özellikle kuru ciltlerde daha erken yaşlarda oluşan bu çizgiler için kaş arası kırışıklık dolgusu kullanılarak çizgilerin tamamen ortadan kaldırılması sağlanmıştır. Daha genç bir yüze kavuşan insanlar daha mutlu olmaktadır. Ancak bu dolgu herkese uygulanmamaktadır. Yüzün değişen ve kaşların kalkması ile oluşan çizgiler her insanda oluşan doğal çizgilerdir. Yüz ifadesi kaldığında gitmeyen kalıcı çizgiler, yani yaşlılık çizgileri için dolgu uygulanır.

Kaş Arası Dolgusunun Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Dolgunun uygulanmasının ardından birkaç gün şişkinlik ve kızarıklığın olması normaldir. İstenen görünüme ulaşan bölgenin kalıcılığı cildin ve çizginin derinliğine göre değişiklik gösterebilir. Dolgu 2 yıl olmasa da 1,5 yıl süre ile kalıcılığını koruyabilir. Bazılarında daha kısa sürede çizgiler kendini göstermeye başlayabilir. Dolgu sosyal hayatınızı etkilemez ve şiddetli ağrıya neden olmaz.

Kaş arası dolgu Neden Yaptırılır?

Birçok kişinin yaptırmak isteyip de tedirgin olduğu dolgu uygulaması daha çok yaşlı görünmeyi engellemek için tercih edilir. Buna bağlı olarak daha agresif görünmeye de neden olan derin çizgiler, verilmek istenen ifadenin etkisini azalttığından durumdan rahatsız olan kişilerce tercih edilir.