Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (544) 425 23 41 - 0 (312) 425 23 41

Likit Yüz Lifting uygulaması

Likit Yüz Lifting uygulaması

Yaşlanmanın  etkisi ile  yüzümüz 3 boyutlu bölüm kaybına uğramaktadır.  Ciltte bulunan yağ dokusunda meydana gelen kayıplar ile deride gevşeme ve sarkma da meydana gelmeye başlamaktadır.  Kemik yapıda yer değişimleri ve erimeler bulunmaktadır.  Bu etkilerden dolayı destek dokular da yüzde bulunduğu işlevini kaybetmeye başlamıştır. Aslında yüzün bölüm kaybı ile ortaya çıkan yüzün incelmesi ve yüzde meydana gelen yuvarlak yapı 20 yaş civarlarında başlamıştır.  Fakat bu durumun belirginleşmesi 40 yaşlarını bulacaktır. Bu durumda da likit yüz lifting bir kurtarıcı olarak yer alacaktır.

Sıvı yüz germe operasyonu olarak da adlandırılan bu operasyon yanaklarında volüm kaybı yaşayan hastalarda uygulanmaktadır.  Bunun yanı sıra yüzün belirli bölgesinde volüm kaybı yaşayan ve oranın bozulmaya başladığı hastalarda da şekil vermek amacı ile uygulama kullanılmaktadır.  Uygulama için belirli bir protokol bulunmamaktadır.  Her hastanın yüzünde oluşan volüm kaybına göre gerekli uygulama yapılmaktadır.  Dolgu miktarı tamamen doktor tarafından yapılan ölçümler ile yapılmaktadır.  İlk aşamada likit yüz lifting operasyonunda 4 ml doz şeklinde sıvı uygulanmaktadır.  Bu uygulama sonrasında geri kalan dozlar doktora göre ayarlanmaktadır  uygulamadan yaklaşık 45 dakika öncesinde lokal anestezi sağlayan krem yüze uygulanmaktadır.  Çok fazlaydı hissedilmektedir.

İlk olarak işlem için cilt alkol ile temizlemektedir.  Bölgeye kısa süreli buz uygulaması yapıldıktan sonra dolgu materyali enjekte edilecektir.  Tekniğe gire değişiklik gösterse de genelde uygulamada kakül ile 4 giriş kapısı açılmaktadır.  Likit yüz lifting işlemi sonrasında kızarıklık ya da şişlik olası bir durumdur.  Kanül kullanıldığı takdirde morluk ya da kızarıklık oluşma olasılığı  bir hayli azalacaktır.  İşlem sonrası da yaklaşık 4 saat kadar sürede cilde makyaj yapılmamalıdır ve aynı gün içinde egzersiz yapılmamalıdır.