Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (546) 763 46 46 - 0 (506) 061 06 06

Q- Switch Lazer ile Karbon Peeling

Q- Switch Lazer ile Karbon Peelingi Hakkında Merak Edilen Her Şey

Peeling cildi yenileneme ve ölü hücrelerin atılmasında oldukça etkili ve birçok kişi tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Bununla birlikte gözenek temizlemesi ve siyah nokta temizlemesi de cilde ayrı bir güzellik katmaktadır. Bu yazımızda sizler için Q- Switch Lazer karbon peeling hakkında bilgilendirme sağlayacağız.

Karbon Peeling Ne İşe Yarar?

Bu yöntem sayesinde birçok rahatsızlık duyduğunuz sorun ortadan kalkacaktır. Karbon peeling de amaç lekelerin temizlenmesi ve cilt tonunun eşitlenerek daha güzel bir tene kavuşulmasıdır. Bununla birlikte cildi aydınlatma ve gençleştirme özelliği de bulunur ve bu amaçla da yapılan bir yenileyici tedavi yöntemidir. Aynı zamanda ciltte ki açık renkli ince tüylerin giderilmesi içinde bu yöntem sıkça tercih edilmektedir.

Q- Switch Lazer ile Karbon Peelingi Nedir?

Lazer uygulamalarından biri olarak bilinen Q- Switch Lazer karbon peelingi cilt yenilemeyi ve leke renklerini açarak yok etmeyi hedefleyen bir yöntemdir. Karbon solüsyonu ile yapılan bu yöntem ortalama olarak 10-15 dakika sürmektedir. Ancak bölgeye ve lekeye bağlı olarak süre elbette ki değişebilir.

Q- Switch Lazer ile Karbon Peelingi Kimler İçin Uygundur?

Bu yöntem birçok cilt tipi için uygun olup lazere alerji göstermeyen her cilt tipinde uygulanabilmektedir. Cilt üzerinde lekeler mevcut ise, bununla birlikte gözenekleriniz geniş ise, cildiniz ışıltısını kaybederek matlığa bürünmüş ise aynı zamanda ciltte ki tüylerden rahatsızlık duyuyor iseniz – Switch Lazer karbon peeling için uygun bir aday olduğunuzu söyleyebiliriz.

2

Lazer işlemleri genel olarak pratik ve kısa süren işlemlerdir. Bununla birlikte herhangi bir kesi, dikiş ve bandajlama söz konusu olmadığı için işlemin ardından kişinin seansı anında biter ve bu noktada büyük bir zaman tasarrufu yapılmış olur. Yukarıda belirttiğimiz  gibi işlem 10-15 dakika sürse de uygulanacak bölgeye, lekelere ve işlemin türüne göre farklılık gösterebilmektedir. Bu noktada ilk olarak cilt açma işleminin kolaylaşması ve kısa süre içinde lazerin cilde nüfuz edebilmesi için temiz cilt üzerine karbon solüsyonu sürülür ve 10 dakika kadar beklenir. Cilt karbon solüsyonunu emdikten sonra lazer uygulaması için hazır hale gelir. Bu noktada lazer atımları 5 ile 10 dakika arasında sürer. Ortalama olarak 20 dakika ile 40 dakika arasında işlem tamamlanır. Ciltte ki lekelere bağlı olarak 3 ile 5 seans arasında uygulama yapılmalıdır.