Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (544) 425 23 41 - 0 (312) 425 23 41

Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu Kırışıklık Tedavisi ve Merak Edilenler

Otuz beş yaşını aşan kadınların yüz bölgesinde birçok deformasyon oluşur. Bu deformasyonlar kırışıklık, sarkma, dudak ve göz çevresinde mimiklerden oluşan çizgiler şeklinde kendini gösterir. Bunun yanında yanak bölgesinde çukurluklar, çökmeler, torbalanmalar oluşmaya başlar. Bu durumlar estetik kaygıların başlaması için yeterlidir.

Bu kaygıların başlamasıyla birlikte özellikle ameliyatsız şekilde gerçekleştirilen dolgu uygulamaları kadınların en çok tercih ettikleri yöntemler arasında yerini almaktadır.

Yaş ilerledikçe kişinin vücudunda da bazı değişmeler, deformasyonlar oluşur. Bu deformasyonların çoğu yaş ile alakalı iken çoğu bakımsız olmak ve dış etkenlerden oluşan deformasyonlardır. Yaş ilerledikçe yer çekimine yenilen vücutta sarkmalar, kırışıklıklar, istenmeyen çizgiler oluşmaya başlar.

Özellikle yüz bölgesinde yorgun bir ifade, gözaltında torbalanmalar, çökmeler, çukurlaşmalar meydana gelir. Bunun sebebi cilt dokusunda bulunan cildin nemli ve genç kalmasını sağlayan maddelerin zamanla azalmaya başlamasıdır. Bu azalmaya kişinin yaşam tarzı, yeme alışkanlıkları, kullandığı ilaçlar, sigara ve alkol kullanımı da eklenir.

Zamanın getirdiği bu sorunlar için kadınlar birçok yöntem denerler. Bu yöntemler sayesinde belli bir süre daha zamana meydan okumak mümkün hale gelir.

Yanak dolgusunda hangi dolgu maddesi kullanılır?

Yanak dolgusunda en çok hyalüronik asit bazlı solüsyon kullanılır. Bu madde zaten cilt dokusunda olan bir maddedir. Derinin yaşlanmasının ardından cilt içinde bulunan bu maddede elastik özelliğini kaybederek cilt üzerinde kırışıklıklar, sarkmalar oluşmaya başlar. Hyalüronik asit zaten vücudun kendisinde bulunur. Vücut uygulama sırasında herhangi bir reaksiyon göstermediği için en uygun yanak dolgusu maddesi hyalüronik asittir.

Yanak dolgusunun avantajları nelerdir?

Yanak dolgusunun yapılması ile birlikte yüz bölgesinde meydana gelen çukurluklar, çökmeler doldurularak düzeltilir. Kişi yaşlanmışlık hissini üzerinden atar. Yüzdeki yorgun ifade tamamen yok olur. Cilt daha gergin, diri ve canlı gözükür.

Yanak bölgesi çöküklüğü için neler yapılabilir?

Yüz bölgesinde yapılan dolgu işlemleri alın çene, elmacık kemikleri ve burun, yanak olarak bir bütün şeklinde düşünülmelidir. Yaşın ilerlemesi ve çeşitli sebepler elmacık kemiğinde çöküntülere sebep olur. Bu durum ise kişide rahatsızlığa hatta psikolojik sorunlara kadar gidebilir. Böyle durumda ameliyatsız, dolgu işlemleri yapılarak kişinin bu rahatsızlığı giderilir. Hyalüronik asit bazlı solüsyon kullanılarak yapılan yanak dolgusu işlemiyle kişinin elmacık kemiğinde oluşan çöküntü giderilerek yüze canlı ve diri görünüm kazandırılır.