Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA 0 (546) 763 46 46 - 0 (506) 061 06 06

Yüz Dolgusu

Ankara Yüz Dolgusu

Ankara Yüz Dolgusu

Estetik görünümüne önem veren hemen her kadın özellikle ameliyatsız ve herhangi bir narkoz almadan gerçekleştirilen dolgu işlemleri sayesinde yüz bölgesinde meydana gelen kırışıklıklarından, çukurlaşmalardan, çatlama ve sarkmalardan kurtulmaktadır. Özellikle cerrahi bir müdahaleye gerek kalmaması sebebiyle birçok kadın tarafından tercih edilmektedir.

Yapılan yüz dolgusu sayesinde ciltte meydana gelen kırışıklıklar, özellikle yanak, şakaklar ve elmacık kemikleri üzerinde oluşan hacim kayıplarının giderilmesinde oldukça başarılı uygulamalara imza atılmaktadır.

 

Kimler yüz dolgusu yaptırabilir?

Yüz yapısı tamamıyla oluşmuş ve son halini almış her kişi yüz dolgusu yaptırabilir. Ancak yüz dolgusu yapılamayan durumlar vardır. Dolgu yapılacak bölgede aktif halde bulunan bir enfeksiyonu bulunan, açık yara, özellikle akne türü sivilce bulunan kişilerin yüz dolgusu yaptırması doğru değildir. Ancak bu rahatsızlıkların giderilmesi durumunda yüz dolgusu yaptırılabilir. Bunun dışında kırışıklığı olan, cildinde sarkmalar meydana gelmiş ya da zamana meydan okumak istercesine cildinin genç kalmasını isteyen ve daha diri daha canlı bir cilde kavuşmak isteyen herkes yüz dolgusu yaptırabilir.

 

Yüz dolgusu ne kadar süre geçerlidir?

Yüz dolgusunun kalıcılığı kullanılan dolgu maddesinin kalitesine göre değişir. Bu yüzden herkesin yüz yapısı ve cilt yapısı farklı olduğu için farklı dolgu maddeleri kullanılır. Yüz dolgusunun uygulama tekniği, kişinin anatomik yapısı yüz dolgusunun süresini etkiler. Yanak dolgusu yaklaşık 1-2 yıl sürerken, bir dudak dolgusu cilt yapısına göre değişkenlik göstererek 6-12 ay ve ya 12- 24 ay arasında sürmektedir.

 

Yüz dolgusunun yan etkileri var mıdır?

Yüz dolgusu ve buna benzer uygulamalar muhakkak konusunda uzman ve deneyimli kişiler tarafından yapılmalıdır. Ne kadar dolgu maddesi verileceği, uygulanacak teknik bu konuda çok önemlidir. Bunun yanında yüz dolgusunun çok ciddi problemlere yol açacak yan etkileri yoktur. Sık olmasa da enjeksiyon yapılan bölgede geçici kızarıklıklara ve morarmalara yol açabilir. Bazı kalıcı dolgu maddeleri içeriğinde bulunan bazı maddeler yüzünden kişide tepkilere yol açabilir. Bunun sonucu doku tahribatı yapabilir. Bu yüzden bu tür uygulamalar konusunun uzmanı ve tecrübe sahibi kişiler tarafından yapılması çok önemlidir.

 

Uygulama ne kadar sürer?

Lokal anestezi uygulanarak yapılan yüz dolgusunda uygulama süresi yaklaşık 10-15 dakikadır. Çok basit bir uygulama olduğu için kişi kısa süre içinde günlük hayatına döner. Dikkat edilmesi gereken ise uygulamadan sonra ilk üç gün çok sıcak ve çok soğuk ortamlardan uzak durulmasıdır.

Adres : Atatürk Bulvarı Şanlı İş Merkezi No: 105/301 Kızılay ANKARA